fot. elements.envato.com

Łechtaczka to szczególne i wrażliwe miejsce kobiecego ciała, które służy przede wszystkim do odczuwania przyjemności. Warto wiedzieć, jakiego traktowania wymaga, aby doprowadzić partnerkę do podniecenia i orgazmu. Oto krótki przewodnik, podpowiadający, jak pieścić łechtaczkę.

Łechtaczka zbudowana jest z niewielkiego trzonu i żołędzi o wielkości ok 5mm. Jest bardzo unerwiona i wyjątkowo wrażliwa na dotyk. Niestety niewielu mężczyzn wie, jak prawidłowo ją pieścić, żeby sprawić kobiecie przyjemne doznania.  Dlatego najlepszym wyjściem będzie poinstruowanie ich, jak należy to robić.

Często zdarza się, że mężczyzna podczas pieszczenia łechtaczki „gubi” ją.  W trakcie stymulacji łechtaczki dochodzi do zwiększenia i podniesienia jej żołędzia, a to często powoduje u mężczyzny wrażenie, że łechtaczka zanika. Nierzadko też mężczyzna pieści łechtaczkę w niewłaściwy sposób. Dlatego warto wiedzieć, jak to robić prawidłowo, tak, aby kobieta nie tylko nie straciła zainteresowania dalszym kontaktem intymnym, ale też doznała przyjemności i miała ochotę na więcej.

Parę wskazówek dla mężczyzn, czyli jak pieścić łechtaczkę

 • Zacznij od stymulacji wzgórka łonowego całą dłonią, a następnie pobudzaj łechtaczkę za pomocą jednego palca.
 • Zmieniaj siłę dotyku, rób to najpierw lekko, później trochę mocniej (ale nie za mocno).Zmieniaj również kierunek stymulacji z góry do dołu i odwrotnie na ruchy boczne.
 • Nie musisz koncentrować się tylko na jednym punkcie. Dotykaj też wzgórek łonowy i wargi sromowe.
 • Pieść ją oralnie – również na wiele sposobów. Możesz pieścić tak nie tylko łechtaczkę, ale i wargi sromowe.
 • Pieść łechtaczkę językiem i dłonią równocześnie i naprzemiennie. Możesz pobudzać łechtaczkę za pomocą języka a dłońmi pieścić jej okolice i odwrotnie.
 • Możesz pobudzać jej łechtaczkę także członkiem.

Czego nie robić?

 • Nie przerywaj nagle stymulacji, szybko przechodząc do stosunku. Może to sprawić przekrwienie łechtaczki i ból.
 • Nie dotykaj zbyt mocno. Wtedy kobieta nie odczuwa przyjemności, a wręcz przeciwnie-odczuwa nieprzyjemny ból, powodujący niechęć do dalszych pieszczot.
 • Nie pieść jej zbyt długo. Kobiety lubią długą grę wstępną, ale gdy jest jednak ona za długa, też nie jest to przyjemne.
 • Nie unikaj stymulowania łechtaczki. Wielu mężczyzn uważa, że najlepszy orgazm to ten pochwowy i przez to często albo unikają gry wstępnej, albo jest ona za krótka.
 • Dobrze odbieraj sygnały, dawane przez kobietę. To, że wydaje ona jęki nie zawsze musi oznaczać, że są one z rozkoszy.
 • Unikaj niewygodnej pozycji. Spraw, aby zarówno tobie jak i partnerce było wygodnie, żeby obie strony mogły odczuwać przyjemność z pieszczot.

Inny rodzaj pieszczot

Niektóre kobiety gustują w silniejszych pieszczotach. Wtedy do stymulowania łechtaczki można użyć wspomagaczy, takich jak np. wibrator.  Można go stosować z jednoczesnym używaniem dłoni czy języka. Czasami warto również użyć lubrykantów. Niektóre z nich mają właściwości rozgrzewające, a inne- chłodzące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj