Pexels

Terapia online z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oszczędność czasu na dojazd, komfortowe domowe warunki lub przeciwnie — możliwość spotkania z terapeutą z dowolnego miejsca na świecie. To tylko kilka argumentów, które przemawiają za tą formą terapii. Na wizytę online możesz umówić się kilkoma kliknięciami. Zanim to zrobisz, warto jednak sprawdzić 3 kluczowe kwestie związane ze specjalistą, którego wybierasz.

Kwalifikacje i doświadczenie psychologa online 

Sprawdzenie wykształcenia i licencji specjalisty jest kluczowym elementem. Psycholog powinien mieć odpowiednie wykształcenie akademickie — najczęściej magisterium lub doktorat w dziedzinie psychologii.

Równie ważne jak wykształcenie, jest doświadczenie zawodowe psychologa. Wybierając osobę z doświadczeniem w pracy z problemami, które Cię dotyczą, masz większą szansę na skuteczną terapię. 

Znajdź odpowiednią specjalizację psychologa

Psychologowie mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, dostosowując metody do specyficznych problemów pacjentów. Wybór specjalisty, który najlepiej odpowiada Twoim problemom, może okazać się decydujący dla skuteczności terapii. 

Przed rozpoczęciem poszukiwań zastanów się, z jakimi problemami chcesz pracować. Czy jest to depresja, lęk, problemy w związku, uzależnienie czy może trauma? Określenie swoich potrzeb pomoże Ci zawęzić krąg poszukiwań.

Sprawdź opinie o pracy z wybranym psychologiem 

Opinie innych pacjentów, mogą być niezwykle pomocne przy wyborze psychologa online. Dzięki nim, możesz się dowiedzieć jak wygląda proces terapeutyczny, jakimi cechami wykazuje się dany psycholog i za co cenią go inni pacjenci. 

Opinie mogą pomóc Ci zrozumieć jaki jest styl pracy danego specjalisty i jego podejście do terapii. Niektórzy mogą preferować schematyczne sesje, inni mogą wykazywać bardziej kreatywne i otwarte podejście. Zastanów się, jakiej formy współpracy Ty oczekujesz od specjalisty. 

Oczywiście czynników decydujących o podjęciu terapii online z danym specjalistą może być znacznie więcej. Nie ma tutaj jednego klucza wyboru, który sprawdzi się u każdego. Na pewno jednak, warto poświęcić czas na zgłębiony research i wybrać psychologa, z którym łatwiej będzie przejść przez proces terapeutyczny. 

Wizytę możesz umówić między innymi w Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy Life. Na naszej stronie znajdziesz szerokie opisy specjalistów, opinie byłych i obecnych pacjentów, oraz porady jak przygotować się do spotkania z psychologiem online. 

A jeśli okaże się, że terapia w formie online nie jest dla Ciebie, zapraszamy do jednego z naszych gabinetów w Warszawie i okolicach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj