W dzisiejszym świecie, gdy wciąż się śpieszymy i jesteśmy permanentnie zestresowani, szukamy skutecznych sposobów na relaks. Z pomocą przychodzą różnorodne masaże, a wśród nich – masaż tantryczny, który nie tylko zapewnia rozluźnienie i pozbycie się stresu, ale jeśli jest wykonywany w parze, może pogłębić relację i rozwiązać problemy związku i ciał partnerów.

Czym jest masaż tantryczny?

Masaż tantryczny jest techniką, która skupia się na głębokim odprężeniu, relaksie, pozwala zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Jednocześnie jest techniką pracy nad ciałem i umysłem pozwalającą w pełni wczuć się w to, co jest odbierane wszystkimi zmysłami. Główną ideą masażu tantrycznego jest uwolnienie energii seksualnej, która ma być największą energią życiową. Gdy ta energia jest blokowana, hamuje rozwój człowieka i upośledza jego postrzeganie. W związku z tym podczas masażu tantrycznego pobudzane są wszystkie punkty energetyczne, również te w miejscach intymnych. W przypadku profesjonalnego wykonania masaż przynosi ukojenie, uspokojenie w stresie, a nawet zmniejszenie fizycznego bólu. Masaż tantryczny, tak jak większość masaży, ma na celu zniwelowaniu jakiegoś problemu, natomiast ten konkretny typ masażu ma głównie dostarczać przyjemności i zwiększać energię cielesną.

Przeczytaj także: Masaż erotyczny – niesamowite doznania

Na czym polega masaż tantryczny?

Istnieje wiele technik masażu tantrycznego i różne sposoby jego wykonywania. Zabiegi są jednak zazwyczaj rozpoczynane od obłożenia ciała masowanej osoby ciepłymi ręcznikami, przez które rozpoczyna się masaż pleców, pośladków oraz kończyn. Dzięki temu skóra rozgrzewa się i przygotowuje na właściwy masaż. Po zdjęciu ręczników masażysta przechodzi do masażu całego ciała z użyciem olejków eterycznych. Niekiedy w masażu wykorzystywane są również dodatkowe akcesoria takie jak piórka, a atmosferę podgrzewają świece, kadzidełka i relaksująca muzyka. Podczas takiego masażu dotykane są dosłownie wszystkie partie ciała, zarówno te bardziej neutralne, jak plecy czy ręce, jak i te najbardziej intymne i delikatne, czyli genitalia. Ważne jest, że podczas masażu tantrycznego strefy intymne wcale nie są najważniejsze, bowiem masowane są także uda, brzuch, szyja i piersi, a nawet głowa, na której znajdują się wyjątkowo wrażliwe na dotyk mieszki włosowe. Masaż genitaliów może polegać na masażu zewnętrznym, jak i wewnętrznym, w zależności od życzeń osoby masowanej. Masaż tantryczny nie musi jednak obejmować intymnych stref, jeśli klientka nie jest na to gotowa. Mimo to, masaż gwarantuje rozluźnienie, wyciszenie umysłu i pozbycie się stresu.

Dla kogo jest odpowiedni?

Nietrudno sobie wyobrazić, że masaż tantryczny jest czymś bardzo intymnym i osobistym. W związku z tym w przypadku takiego typu masażu potrzebne jest bezgraniczne zaufanie do masażysty. Dlatego też, kobiety najczęściej wybierają gabinety masażu tantrycznego polecane przez koleżanki lub kobiety na forach internetowych. Do takiego zabiegu może być trudno się przekonać osobom zamkniętym w sobie lub nieakceptującym swojego ciała, ponieważ masaż jest wykonywany, gdy klientka jest całkowicie naga. Przed sesją masażu bardzo ważne jest przeprowadzenie rozmowy, na której zostaną ustalone granice do jakich masażysta może się posunąć. Poza tym podczas rozmowy masażysta powinien poznać problem, z jakim przychodzi klientka, aby móc jej jak najlepiej pomóc.

Urozmaicenie życia seksualnego

Masaż tantryczny jest również idealnym sposobem na wprowadzenie urozmaicenia do sypialni. Wprawdzie taki masaż nie rozwiąże wszystkich problemów w związku, z pewnością przyczyni się do pogłębienia relacji i pozbycia się wstydu przed drugą osobą. W przypadku par może stanowić idealną okazję do poznania swoich ciał, zrelaksowania się, ale również będzie doskonałą grą wstępną.

Dowiedz się: jak zrobić masaż w domu >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj