Dieta South Beach nie jest dietą rygorystyczną i nie wymaga wielu wyrzeczeń. Dieta plaż południowych nie polega też na dużemu zmniejszeniu dostarczanych kalorii. Jest to metoda dla tych, którzy po prostu chcą zmienić metodę żywieniową na zdrową, czego skutkiem ubocznym jest powolne tracenie zbędnych kilogramów.

Dieta South Beach została stworzona przez dr. Arthura Agatstona, który zauważył, że metoda ta nie tylko bilansuje poziom insuliny i cholesterolu we krwi, ale także odchudza. Metoda ta jest bezpieczna, pod warunkiem prawidłowego jej stosowania.

Dieta South Beach – jak skutecznie się odchudzać

Doktor Agatston, twierdzi, że utratę kilogramów powoduje spożywanie tak zwanych dobrych węglowodanów, czyli węglowodanów złożonych o niskim indeksie glikemicznym i dobrych tłuszczy (jednonienasyconych i wielonienasyconych). Według niego przyczyną tycia jest przede wszystkim jedzenie wysoko przetworzonych węglowodanów prostych. Do takich węglowodanów możemy zaliczyć jasne pieczywo, słodkie napoje, słodycze, przekąski. Twórca diety South Beach nie zaleca stosowania produktów z obniżoną zawartością tłuszczu. Twierdzi on, że w takim odtłuszczonym jedzeniu znajduje się bardzo dużo węglowodanów prostych.

Zobacz również:

Kiedy wyeliminujemy z diety węglowodany proste, reguluje się poziom insuliny oraz tłuszczu. Dlatego podczas stosowania diety South Beach nie liczymy kalorii a jedynie posługujemy się indeksem glikemicznym. W rezultacie zaczniemy czuć się o wiele lepiej i zdrowiej a także możemy zrzucić nawet do 6 kilogramów przez pierwsze 2 tygodnie.

Dieta South Beach – zasady i etapy diety

Pierwszy etap diety South Beach

Pierwszy etap trwa 2 tygodnie i jest to najbardziej restrykcyjny z etapów. Podczas tych dwóch tygodni możemy spożywać jedynie: drób, ryby, jajka, wołowinę, sery niskotłuszczowe, warzywa. Należy jeść 6 posiłków w ciągu dnia, to znaczy 3 dania główne i 3 przekąski. Ten rozkład posiłków został zastosowany po to, żeby nie odczuwać napadów głodu w ciągu dnia. Przez 2 tygodnie tej fazy obserwuje się gwałtowny spadek wagi- można pozbyć się nawet 6 kilogramów.

Drugi etap diety South Beach

Drugi etap trwa tak długo, aż nie osiągnie się swojej zamierzonej, upragnionej wagi. Do menu z poprzedniej, pierwszej fazy, należy dodać węglowodany złożone o niskim indeksie glikemicznym.

Trzeci etap diety South Beach

Trzeci etap jest tak zwaną fazą utrzymaniową, to znaczy ma pomóc nam w utrzymaniu już osiągniętej wagi. Faza ta jest po to, aby uniknąć niepożądanego, występującego często po odchudzaniu, efektu jo-jo. Podczas tego etapu powinno się jeść 4 posiłki dziennie. To etap, który powinno się stosować przez całe życie.

Zalety diety South Beach

  1. szybka i bezpieczna utrata wagi bez efektu jo-jo;
  2. obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia;
  3. jest komfortowa -nie wywołuje napadów głodu;
  4. uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj