Kosmetyki dla dziecka

Przed narodzinami pierwszego dziecka rodzice często mają problem z zadecydowaniem, jakie kosmetyki dla dzieci powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka. Liczne poradniki sponsorowane przez producentów kosmetyków niemowlęcych zawierają długą listę niezbędnych produktów, natomiast bardziej doświadczeni rodzice twierdzą, że nie wszystkie z nich są potrzebne. Sprawdź, jakie kosmetyki dla dziecka są niezbędne dla noworodka.

  1. Łagodne kosmetyki dla dziecka do kąpieli
  2. Krem na odparzenia
  3. Krem ochronny na zimę lub lato
  4. Oliwka lub balsam nawilżający

Przygotowując wyprawkę dla noworodka, powinno się pamiętać nie tylko o mebelkach, wózku i ubrankach. Ważny jest również zakup kosmetyków, które posłużą do pielęgnacji dziecka od pierwszych dni życia. Jakie kosmetyki dla dziecka są potrzebne dla noworodka? Oto one.

Łagodne kosmetyki dla dziecka do kąpieli

Kąpiel jest szczególnie ważnym elementem codziennej pielęgnacji dziecka. Dzięki niej nie tylko delikatnie oczyszcza się ciałko maluszka, ale i pomaga mu się zmniejszyć napięcie mięśni. Kontakt z wodą działa na noworodki kojąco, pozwalając im wyciszyć się i poczuć niczym w łonie matki. Do kąpieli noworodków i niemowląt niezbędne są łagodne kosmetyki dla dziecka, które chronią cienką skórę i dbają o jej nawilżenie. Dobrym wyborem jest płyn do kąpieli, którego kilka kropel wystarczy wlać do wanienki.

Krem na odparzenia

Kontakt z mokrą pieluszką powoduje odparzenia pupy i okolic intymnych dziecka, dlatego krem łagodzący i ochronny na odparzoną skórę to podstawa każdej wyprawki dla maluszka. Dzięki niemu chroni się pociechę przed powstawaniem bolesnych odparzeń, które bez odpowiedniej pielęgnacji mogą zamienić się w poważniejsze uszkodzenia skóry.

Czytaj również: Pieluszkowe zapalenie skóry u dziecka – najczęstsza choroba skóry u niemowląt i małych dzieci

Kosmetyki dla dziecka na zimę lub lato

Skóra niemowlęcia jest kilkukrotnie cieńsza niż skóra dorosłego człowieka, dlatego wymaga znacznie lepszej ochrony. Szczególnie ważne jest jej zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, na które dziecko jest narażone przez cały rok. Zimą rodzice powinni stosować kremy ochronne przed wiatrem i mrozem, natomiast latem niezbędne jest aplikowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Oliwka lub balsam nawilżający

Cienka skóra dziecka szybko się przesusza i jest podatna na podrażnienia, dlatego wyprawka dla noworodka powinna obejmować kosmetyki dla dziecka o działaniu nawilżającym. Może to być zarówno oliwka, jak i łagodny balsam. Dzięki nim po kąpieli przywraca się naturalną barierę ochronną skóry, co zmniejsza jej podatność na mikrouszkodzenia oraz pojawianie się wyprysków alergicznych.

Zobacz także: Wyprawka dla noworodka – jak ją skompletować?

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię