suplementy
fot. linkhouse.co

Wiele osób marzy o idealnej sylwetce i utracie zbędnej wagi, dlatego rozpoczyna przygodę z codziennymi treningami. Odpowiednia i właściwie dobrana suplementacja na redukcji z pewnością pomoże przyspieszyć oczekiwane efekty. Warto zapoznać się z rodzajami preparatów, by dopasować ten najlepszy. Istotna jest również kwestia składników, których potrzebuje nasz organizm. Jakie suplementy na redukcję warto wybrać?

Najlepsze suplementy na redukcję

Na redukcji dążymy do utraty tłuszczu i chcemy jednocześnie zachować jak najwięcej wypracowanych kilogramów w postaci umięśnienia. Białko to ważny składnik w naszej diecie, który zabezpiecza nas przed zanikaniem masy mięśniowej i pozwala budować sylwetkę. I tutaj warto zwrócić uwagę na tempo przemiany materii, na które wpływa spożywanie produktów białkowych. Już samo pożywianie się i trawienie pokarmów wiąże się ze sporym wydatkiem energetycznym dla naszego organizmu. Dlaczego więc warto używać odżywek białkowych?

Z samych produktów takich jak mięso, ryby, nabiał, czy jaja bardzo ciężko jest dostarczyć prawidłową ilość protein każdego dnia. Dlatego odżywka w postaci shake’a lub dodatku do posiłku będzie stanowiła odpowiednie źródło tego makroskładnika. Co więcej, jedną z wielu zalet stosowania odżywek białkowych jest zmniejszenie uczucia głodu i ochoty na słodycze. Sięgając właśnie po taki preparat, możemy więc zapomnieć o podjadaniu – oczywiście z odpowiednią dozą rozsądku.

Spalacze tłuszczu to odżywki oparte o naturalne wyciągi ziół oraz przypraw, które są często wzbogacone o kofeinę. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie termogenezy ciała oraz podniesienie poziomu energii. Powinny one być używane już w trakcie redukcji, a nie na samym jej początku, gdzie spadki wagi będą najszybsze. Gdy nasz organizm zaadaptuje się do narzuconych mu obciążeń, do swojej rozpiski będzie można włączyć spalacz tłuszczu jako dodatkowy bodziec. Jednym z najpopularniejszych składników jest ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, który jest źródłem synefryny i oktopaminy. Preparat zawierający ten środek znajdziesz na przykład w sklepie Lab One.

Jednym z godnych uwagi suplementów na redukcję może również być BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione (leucyna, walina, izoleucyna). Podczas kryzysu energetycznego będą stanowiły doskonałe paliwo dla naszych mięśni. Dodatkowo nasilą przemiany energetyczne w naszym organizmie i pomogą w pozbyciu się nadmiernej masy ciała.

Również kreatyna to bardzo dobry preparat do stosowania w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Głównym zadaniem tego suplementu jest wspomożenie organizmu przed utratą siły oraz masy mięśniowej, która jest spowodowana ujemnym bilansem kalorycznym. Aby zapobiec zaniknięciu tkanki mięśniowej, ciężary powinno się utrzymywać na stałym poziomie, jednocześnie stosując kreatynę. W efekcie będziemy mogli spodziewać się oczekiwanych rezultatów.

Redukcja jest procesem, który niesie ze sobą spory stres dla organizmu, przez co następuje nasilenie produkcji kortyzolu (hormonu stresu). Jeżeli chcemy wspomóc nasz układ nerwowy, powinniśmy włączyć do naszej diety adaptogeny. Jest to grupa suplementów głównie ziołowych, które redukują stres, problemy ze snem oraz pozytywnie wpływają na efekty sportowe i wzmacniają odporność całego organizmu.

Jak stosować suplementację na redukcję?

Zarówno odżywki, jak i podstawowe suplementy na redukcję masy ciała, należy stosować rozsądnie. Pamiętajmy, aby nie przesadzać z ich ilością, ponieważ same w sobie nie stanowią sposobu na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Ich zadaniem jest jedynie usprawnić procesy odchudzania, dlatego najważniejsza jest odpowiednia dieta i trening. Pamiętajmy, by podczas zakupu suplementu stosować się do zaleceń producentów, którzy zazwyczaj udostępniają sposób użycia preparatu na opakowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj