Sex analny
fot. elements.envato.com

Seks analny może okazać się ciekawym urozmaiceniem pożycia intymnego, dającym wiele przyjemności obu stronom. Należy jednak pamiętać, że ten dość specyficzny rodzaj współżycia wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie można też nie uwzględnić faktu, że odbyt nie jest fizjologicznie przystosowany do penetracji, zatem stosunek analny jest znacznie bardziej ryzykowny niż waginalny. Jak się do niego przygotować i jakie konsekwencje mogą być jego następstwem?

Seks analny – co to takiego?

Stosunki analne przestały być już wyłączną domeną par homoseksualnych. Obecnie coraz więcej osób o orientacji heteroseksualnej wprowadza ten rodzaj współżycia do swojej sypialni, chcąc uczynić swoje pożycie intymne bardziej emocjonującym.

Mówiąc o seksie analnym należy mieć na myśli stosunek płciowy, w którym dochodzi do stymulacji odbytu. Sama stymulacja nie polega wyłącznie na penetracji penisem, bo seks analny to także pieszczoty językiem i ustami (rimming), palcem (fingering) lub dłonią zaciśniętą w pięść (fisting).

Dla wielu osób zbliżenie analne jest bardzo satysfakcjonującą formą współżycia, dającą wyjątkowo intensywne doznania. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Trzeba jednak wiedzieć, że penetracja odbytu w wielu przypadkach wiąże się nie z przyjemnością, a z bólem. Ten obszar ciała nie jest bowiem przystosowany do takiego rodzaju aktywności. Nie można nie wspomnieć, że jest to też dość ryzykowne zachowanie seksualne, ale przygotowując się odpowiednio do zbliżenia, można znacząco ograniczyć ryzyko wystąpienia bólu i urazów.

Seks analny – jak przygotować się do nowej formy współżycia?

Śluzówka odbytnicy jest wyjątkowo delikatna i nie wytwarza naturalnego śluzu, który zniweluje tarcie powstające w trakcie odbywania stosunku. Sam zwieracz odbytu jest silnym mięśniem, co dodatkowo może wpłynąć na nieprzyjemne odczucia mogące pojawić się zwłaszcza w trakcie pierwszego tego typu zbliżenia. Przed przystąpieniem do seksu analnego warto zatem zadbać o odpowiednie przygotowanie.

Po pierwsze – higiena. W obszarze odbytnicy bytują liczne bakterie, więc dbałość o czystość tego obszaru ma pierwszorzędne znaczenie. Ważne! Stosunek waginalny może nastąpić po zbliżeniu analnym tylko po dokładnym umyciu członka lub zmianie prezerwatywy!

Po drugie – nie idźcie od razu na całość. Seks analny może być bardzo przyjemny, ale najpierw warto zaznajomić ciało z tą formą współżycia. Zacznijcie od delikatnej gry wstępnej, która wprowadzi was w stan odprężenia i podniecenia. Następnie skupcie się na subtelnych pieszczotach odbytu, np. z zewnątrz palcem. Stopniowo zwiększajcie ich intensywność. Gdy strona bierna będzie wystarczająco pobudzona i gotowa na taką formę pieszczot, można wprowadzić palec (nawilżony lubrykantem) do odbytu. Dzięki temu, ten wyjątkowo wrażliwy obszar będzie przygotowany na przyjęcie członka.

Po trzecie – nawilżenie. Dobry żel nawilżający zapewni odpowiedni poślizg prącia (lub palca) wewnątrz odbytnicy, co w rezultacie zniweluje ryzyko wystąpienia bolesnych otarć i innych urazów.

Po czwarte – zabezpieczenie. Seks analny z osobą, której nie możemy obdarzyć 100-procentowym zaufaniem powinien przebiegać z użyciem prezerwatywy. Odbyt jest narażony na wnikanie drobnoustrojów chorobotwórczych w jeszcze większym stopniu niż pochwa.

Po piąte – delikatność. Pierwsze zbliżenie analne wymaga szczególnej delikatności. Nie należy od razu próbować penetracji całą długością członka, a gdy osoba bierna zacznie odczuwać ból, stosunek należy przerwać.

Czy seks analny jest niebezpieczny?

Na koniec należy wspomnieć o zagrożeniach, jakie może powodować seks analny. Taka forma aktywności seksualnej może doprowadzić do rozluźnienia zwieracza odbytu, wypadania odbytnicy i do perforacji jelita grubego. Należy jednak podkreślić, że takie przypadki nie są zbyt częste i zazwyczaj są spowodowane ekstremalną formą współżycia, jak choćby fistingiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj