pozycje seksualne
fot. graphicstock.com

Wbrew obiegowym opiniom seksu można, a nawet trzeba się nauczyć. Nikt z nas nie jest kochankiem doskonałym od swojego łóżkowego debiutu. Dlatego na początku warto nie szarżować. Poznaj polecane pozycje seksualne dla początkujących.

Mimo że wiedza na temat seksu jest dziś dostępna dla każdego, wciąż wiele jego aspektów to temat tabu. Młodzi ludzie, którzy dopiero odkrywają świat erotyki, często przeżywają pierwsze chwile w nowym świecie doznań w nieprzyjemny sposób. A to dlatego, że to, co wcześniej wiedzieli na temat seksu, to były głównie legendy, które brutalnie obnażają swoją przekłamaną stronę w starciu z rzeczywistością. Dotyczy to między innymi pozycji seksualnych. Młodzież wyedukowana na niekoniecznie wysokich lotów pornografii może uważać, że już za pierwszym razem, nie tylko pobije rekord świata w długości odbywanego stosunku czy przeżytych orgazmach, lecz także od razu przerobi cały spis treści Kamasutry. Niewielu się to uda.

Emocje związane z pierwszym razem

Pierwsze pozycje seksualne w życiu powinny spełniać trzy podstawowe warunki: dawać poczucie bliskości, ograniczać wstyd i minimalizować ból partnerki. Pierwsza sprawa pozwoli sprawniej zmierzyć się ze strachem, który większość z nas odczuwa przy pierwszych próbach uprawiania seksu. O ile między partnerami jest bliskość emocjonalna, pozycje, w których mogą się przytulić czy trzymać za ręce, to dla nich najbezpieczniejsze wybory. Drugi obszar wiąże się ze wstydem. Sytuacji, które spowodują, że będziecie się czerwienić przy pierwszym razie nie da się uniknąć. Można jednak sprawić, że nieco mniej palący będzie wstyd związany np. z całkowitą nagością. To zapewnią Wam pozycje, w których Wasze ciała będą zetknięte większością swoich powierzchni, przytulone, nie będą wystawione na pokaz.

Zobacz także: Czy kobiecy wytrysk jest możliwy do osiągnięcia?

Trzecia i bardzo ważna sfera to ból, który wiąże się z traceniem dziewictwa przez kobietę. Aby nie narażać jej na dodatkowe przykre doznania, warto sam pierwszy razem odbyć w pozycji, w której partner może wykonywać delikatne, kontrolowane ruchy, a partnerka w razie potrzeby może go łatwo przyhamować, jeśli zajdzie taka konieczność. Nie wspomina się o tym często, ale ból pierwszego razu jest znacznie bardziej wielowymiarowy niż ten związany z przerwaniem błony dziewiczej. Otóż ciało kobiety, która nie zaznała jeszcze seksu, jest w miejscach intymnych niejako nierozciągnięte, a za to bardzo wrażliwe. Szybkie i mocne ruchy na początku seksu mogą być dla niej ogromnie bolesne i ani trochę nie dawać jej przyjemności.

3 pozycje seksualne zalecane dla początkujących

W grupie pozycji seksualnych, które można zalecić początkującym jest klastyczna pozycja misjonarska. Spełnia ona, jak żadna inna, wszystkie wymienione wyżej warunki, daje bliskość, poczucie intymności, nie eksponuje nadmiernie ciał i pozwala obojgu partnerom bardzo dokładnie kontrolować ruchy. Kolejną bezpieczną pozycją będzie ta „na łyżeczki”. Tutaj jednak dużo większa kontrola przypada w udziale partnerowi, dlatego musi on być niezwykle uważny, by nie dokładać bólu partnerce i obserwować jej reakcje. Z tym samym zastrzeżeniem można się pokusić o pozycję od tyłu, gdy partnerka leży płasko na brzuchu, a partner leży na niej całym ciałem.

 

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię