fot. whitepress.com

Zmaksymalizowanie dopasowań i szukanie w internecie tekstów na fajne rozpoczęcie rozmowy może i jest kuszące, ale jeśli szukasz miłości, to lepiej podkreśl swoje unikalne cechy. Badacze zagadnienia sądzą że lepiej podkreślić swoje atuty które przyciągną 10% osób uważających cię za fascynującego i ciekawego, zamiast 90% ludzi twierdzących że jesteś zaledwie okej. Jeśli nie jesteś pewien jakie są twoje mocne strony, zapytaj o nie znajomych.

To samo jeśli chodzi o cel poszukiwań: jeśli chcesz stałego związku, i szukasz kogoś z kim mógłbyś najpierw się zaprzyjaźnić, to nie bój się tego powiedzieć. W ten sposób zniechęcisz tylko te osoby, które nie są zainteresowane takim układem. Staraj się podkreślać to czego chcesz, zamiast tego czego nie chcesz– pozytywne i entuzjastyczne opisy profilów przyciągają większą uwagę.

Nie bój się poprosić innych o opinię na temat swojego profilu. Moja znajoma opowiedziała mi kiedyś, że profil jej aktualnego partnera wyróżniał się na tle innych szczegółowym opisem jego zainteresowań, dzięki czemu łatwo było zadawać mu pytania, szczególnie na początku rozmowy. Miał też kilka fajnych zdjęć, ale nie selfie. Okazało się, że „jego koleżanka pomogła mu założyć profil”.

… ale nie zamykaj się na niespodzianki

Badacze medycyny behawioralnej twierdzą że ludzie dzielą się na trzy kategorie: na romantyków szukających baśniowego życia, a maksymalistów- zawsze z checklistą, w pogoni za perfekcyjną drugą połówką; oraz wahaczy, czyli tych starających się znaleźć wymówkę żeby już nie szukać.

Znawcy podpowiadają, żeby zamiast sztywnych oczekiwań zachować raczej otwarty umysł i traktować każdą randkę jak okazję do nauki.

Aplikacje i portale randkowe są świetnym narzędziem do wykonania pierwszego kroku, ale żeby naprawdę ocenić chemię pomiędzy potencjalnymi partnerami, należy się spotkać w realu.  

„Bardzo szybko oceniamy ludzi”, twierdzi 28-letnia Katarzyna. Algorytmy dopasowały ją do „jej typu”, czyli całego tabunu wysokich panów menedżerów z brodą. Dopiero niedawno, dzięki entuzjaście BDSM którego poznała w pracy, jej horyzonty znacznie się poszerzyły. „Jeśli nie jesteś otwarty na nowości, to zawsze będziesz się spotykać z różnymi wersjami tej samej osoby, i nigdy nie znajdziesz tego co naprawdę lubisz”. 

Zaplanuj randkę która ci odpowiada      

Jeszcze przed pandemią, wyjście na spacer na pierwszej randce lub rozmowa na kamerce byłyby wręcz dziwne- teraz wszystkie ograniczenia już się nie liczą. Wykorzystaj tę swobodę i zaplanuj coś na co naprawdę masz ochotę. (Szczególnie jeśli chodzi o kobiety, według badań bycie aktywnym i entuzjastycznym naprawdę popłaca.) 

Jeśli będziesz robił to na co naprawdę masz ochotę, okaże się że randkowanie jest o wiele mniej nużące i łatwiej ci przebrnąć przez gorsze momenty. „najlepiej kiedy pierwsza randka jest krótka, i w dzień roboczy. Nie marnuj weekendu na nieznajomego”, mówi Julia.    

Najważniejsze jest to że żyjemy w czasach, w których istnieją różne rozwiązania żeby łatwo zrobić ten pierwszy krok, czyli zacząć szukać tej drugiej osoby. Korzystajmy z portali randkowych, korzystajmy z komunikatorów, a kiedy poczujemy że to właściwy moment, nie wahajmy się spotkać w realu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj