Czyste powietrze jest kluczową częścią każdego domu. Wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zmniejsza ryzyko problemów z układem oddechowym i sercowo-naczyniowym. 

Mniejsze ryzyko astmy

Astma jest przewlekłą chorobą płuc, często związaną z ekspozycją na najdrobniejsze cząstki, powodującą stan zapalny w drogach oddechowych. Do najczęstszych objawów astmy możemy zaliczyć:

 • ataki duszności,
 • ucisk lub ból w klatce piersiowej,
 • problemy ze snem z powodu kaszlu lub świszczącego oddechu,
 • płytki lub świszczący oddech.

Warto wybrać oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA, np. marki Samsung. Skutecznie filtruje zarówno duże, jak i bardzo drobne cząstki. Unoszące się w powietrzu cząstki najlepiej wychwytywać za pomocą oczyszczacza, a nie odkurzać dopiero wtedy, gdy opadną na podłogę. Dobra wiadomość jest taka, że urządzenia Samsung usuwają zanieczyszczenia w 99,7%. 

Alergia na sierść zwierząt domowych

Alergeny mogą pogorszyć problemy oddechowe. Stężenie alergenów potrzebne do wywołania reakcji różni się w zależności od osoby. Może powodować objawy ze strony górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym przekrwienie, kichanie, katar, ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech, swędzenie, łzawienie oczu, wypryski lub wysypka. Ze względu na mikroskopijny rozmiar i nierównomierny kształt alergenów, mogą łatwo przylgnąć do mebli, pościeli, tkanin i rzeczy. 

Oczyszczacze marki Samsung eliminują małe i duże cząsteczki, a także nieprzyjemne zapachy. Samsung oferuje 5 rodzajów oczyszczaczy. Dzięki temu bez problemu dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb. Wyróżniają się oryginalnym designem. Są eleganckie i minimalistyczne. Zapewniają łagodny powiew czystego powietrza. Wyposażone są w inteligentny wyświetlacz, zaawansowane czujniki i trzy  filtry (wstępny, węglowy i HEPA 13). Dzięki temu wyśmienicie wykonują swoje zadanie. 

Wychwytywanie zarodników pleśni

Wdychanie pleśni powoduje różnego rodzaju problemy zdrowotne, takie jak kaszel, kichanie, zatkany nos, swędzące oczy i skórę, krwotok z nosa. Może też prowadzić do kłopotów z oddychaniem. W najgorszym przypadku powoduje astmę, alergiczne grzybicze zapalenie płuc oraz nadwrażliwe zapalenie płuc.

Oczyszczacz powietrza może zmniejszyć ekspozycję na zarodniki pleśni. Działa jako pierwsza linia obrony przed tymi cząsteczkami. 

Zanieczyszczenia zewnętrzne

Niejednokrotnie możesz usłyszeć o zanieczyszczeniu powietrza ozonem, spalinami samochodowymi i dymem z kominów fabryk. Szczególnie problematyczne są cząsteczki PM 2.5. Mają średnicę mniejszą niż 2,5 mikrometra. Mogą gromadzić się w płucach. Powodują choroby serca, układu oddechowego i płuc, a nawet raka.  

Co gorsza, wiele zanieczyszczeń zewnętrznych można łatwo uwięzić w domu za każdym razem, gdy otwierasz i zamykasz drzwi albo okno. Zalety oczyszczacza powietrza są więc oczywiste, szczególnie wtedy, gdy mieszkasz w dużym mieście.

Lotne związki organiczne

Lotne związki organiczne to opary chemiczne, które są emitowane do powietrza m.in. przez:

 • materiały budowlane,
 • dywany,
 • farby, lakiery i kleje,
 • benzyna,
 • środki czyszczące,
 • odświeżacze powietrza,
 • meble,
 • tworzywa sztuczne.

Są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na szczęście oczyszczacze powietrza mogą usuwać LZO z powietrza, zanim dostaną się do płuc, oczu lub gardła.

Obniżenie poziomu dwutlenku węgla 

Proces wdychania tlenu i wydychania dwutlenku węgla jest naturalny i zwykle nie stanowi większego problemu. Jeśli jednak jesteś zamknięty w małym pomieszczeniu z dużą liczbą osób, ilość CO2 może przekroczyć bezpieczny poziom. Wtedy może powodować np. duszności, ból i zawroty głowy, zmęczenie, utrata zdolności umysłowych, nudności i przyspieszone tętno.

Oczyszczacze powietrza marki Samsung wyposażone są w czujnik gazu. Wychwytuje niebezpieczne gazy i dostosowuje moc urządzenia, by jak najszybciej się ich pozbyć.

 

2 KOMENTARZE

 1. Współtworzę Ranking-oczyszczaczy.pl i info o usuwaniu przez oczyszczacz CO2 bardzo mnie zaskoczył. Doczytałem, że jest to możliwe, jeśli węgiel jest odpowiednio przygotowany. Mam Samsunga AX60 w labie, więc wykonamy wkrótce test usuwania CO2. Woow 🙂 To może być ciekawe doświadczenie.

  Czy są w stanie Państwo napisać, jaka jest skuteczność takiego rozwiązania?

  Do tej pory niestety przy testowanych oczyszczaczach nie zauważyliśmy redukcji CO2 z pokoi, w których były używane, a po nocy, nawet z oczyszczami posiadającymi ogromne ilości węgla aktywnego, ilość CO2 rosła w szczelnie zamknętym pokoju diametralnie.

 2. Dlatego wlasnie ze jest tyle roznego syfu w powietrzu, lepiej dobrac porzadny sprzet i dolozyc pare zlotych. W domu mam oczyszczacz sharpa i wiem ze dziala tak jak trzeba. W marketach sa pseudo oczyszczacze za 500 zl ktore niby sa super mocne i skuteczne… moi rodzice kupili taki a po 2 miesiacach w ogole przestal dzialac!!!

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię