fot. elements.envato.com

Laminacja włosów jest zabiegiem, który służy stworzeniu na ich powierzchni powłoki ochronnej, która zapewnia lśniący efekt, a jednocześnie chroni przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Warto dowiedzieć się na jego temat więcej, poznać zalety stosowania i dla kogo się sprawdzi.

Laminacja włosów – w domu czy salonie fryzjerskim?

Zabieg laminacji w salonie fryzjerskim wykonywany jest z użyciem produktów profesjonalnych, jednak w domu także możesz wykorzystać kosmetyki wysokiej klasy. Rozpoczyna się zawsze od dokładnego oczyszczenia skóry głowy i włosów z zanieczyszczeń. Następnie należy odsączyć nadmiar wilgoci i dokładnie rozczesać włosy. W kolejnym etapie następuje najważniejsza część, czyli nakładanie preparatu keratynowego na włosy. Należy go pozostawić na głowie i podgrzewać z użyciem wyższej temperatury. Jednocześnie nie może być ona zbyt wysoka, aby nie zniszczyć włosów. Taki zabieg trwa do godziny, a jego efekty mogą utrzymywać się do 3 miesięcy. Można go stosować nie tylko na proste włosy, ale i na kręcone. Dodatkowo fryzjer może wzbogacić zabieg o preparaty wzmacniające kolor, jeżeli wcześniej wykonywało się koloryzację. Można też wykonać laminację w domu. Warto zaopatrzyć się w szampon zawierający w swoim składzie kwas hialuronowy trójcząsteczkowy, a także odżywkę płynną z keratyną. Laminacja włosów w domu może być zabiegiem krótszym. Preparat do laminacji w zależności czy jest to odżywka czy maska pozostawia się na głowie od kilkunastu sekund do kilkunastu minut. Należy przy ty pamiętać, by nakładać go nie od nasady, a nieco niżej, bez dotykania skóry głowy. Laminację w domu można wykonać także z użyciem żelu z siemienia lnianego wymieszanego z maską do włosów.

Jaki efekt zapewnia zabieg laminacji włosów?

Decydując się na zabieg laminacji czy to w salonie fryzjerskim, czy w domu można uzyskać świetne efekty. Przede wszystkim włosy stają się wyraźnie gładsze i lśniące. Są też grubsze, dzięki wypełnieniu keratyną. Nie trzeba też tak bardzo obawiać się o ich uszkodzenia i przedwczesne wypadanie, gdyż dochodzi do wyraźnego wzmocnienia ich struktury. Efekt jak się uzyskuje często nazywany jest taflą wody. Świetnie sprawdza się w przypadku puszących się włosów, bo redukuje ich puszenie. Niweluje także elektryzowanie się włosów. Sprawdza się bardzo dobrze do odżywienia przesuszonych loków, jak i prostych włosów przylegających do skóry głowy i plączących się na długości. Włosy stają się miękkie, a jednocześnie odpowiednio dociążone.

Czy warto samodzielnie wykonać laminację włosów?

Samodzielne wykonanie zabiegu laminacji włosów bez wątpienia pozwala zaoszczędzić. Mając do dyspozycji wysokiej jakości kosmetyki z instrukcją użytkowania można zdecydować się na laminację włosów. Punktem wspólnym jest zawsze fakt, że laminację wykonuje się na oczyszczonych włosach. Preparatów nigdy nie nakłada się od nasady i przy skórze głowy. Należy oczywiście zachować ostrożność przy nakładaniu i stosować środki pozwalające wniknąć preparatom głębiej. Świetnie sprawdzi się czepek kosmetyczny, gdy do laminacji wybierasz maskę na włosy z keratyną. Należy pamiętać, by stosować zbilansowaną dietę. W przypadku przesuszonych włosów bardzo ważne jest wypijanie przynajmniej 2 litrów wody, a ponadto spożywanie produktów, które są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj