Pozycje seksualne łatwo można dostosować do potrzeb obojga partnerów. To właśnie dobór odpowiedniego układu w dużej mierze decyduje o przeżywanych w trakcie stosunku doznaniach. Repertuar miłosnych pozycji jest niezwykle szeroki, tymczasem wiele Polek i Polaków wciąż kocha się w ten sam sposób. Sypialnia nie cierpi nudy, zatem najwyższy czas to zmienić! Tutaj z pomocą przychodzi Kamasutra – starożytne kompendium wiedzy na temat sztuki miłosnej.

Pozycje seksualne – dlaczego są tak ważne?

„Niedopasowanie seksualne” – wiele osób doszukuje się przyczyn braku satysfakcji z pożycia intymnego właśnie w specyficznych uwarunkowaniach anatomicznych partnera lub partnerki. Tymczasem seksuolodzy nie mają wątpliwości, że nie ma niedopasowanych partnerów, są tylko niedopasowane pozycje. Odpowiedni układ ciał może zapewnić wyjątkowe doznania, które wielu osobom wydają się być poza ich zasięgiem. Z drugiej strony mamy partnerów, którzy po pewnym czasie przestają czerpać przyjemność ze zbliżeń. W wielu przypadkach przyczyną jest łóżkowa rutyna – największy wróg rozkoszy. Bo trudno jest mówić o udanym pożyciu, gdy para skupia się wyłącznie na jednej pozycji, najczęściej na klasycznej, nazywanej też misjonarską. Nie można zapominać, że sztuka miłosna polega przede wszystkim na zaskakiwaniu swojej drugiej połówki. Już w II w n.e. rozumiał to hinduski filozof Watsjajana – autor traktu na temat seksualności Vātsyāyana Kāma Sūtra, który my znamy pod tytułem Kamasutra.

Zobacz popularne gadżety erotyczne >>

Najlepsze pozycje seksualne z Kamasutry

W powszechnej opinii funkcjonuje twierdzenie, według którego księga, o której mowa, to zbiór pozycji przeznaczonych dla osób o sprawności godnej cyrkowego akrobaty. Nic bardziej mylnego. Abstrahując od faktu, że miłosne układy to zaledwie 20 procent treści Kamasutry, znajdziemy tam pozycje dedykowane osobom o różnym stopniu sprawności fizycznej i o różnej budowie ciała. Mówiąc krótko, dla każdego coś dobrego. Zebraliśmy 10 najlepszych pozycji miłosnych z indyjskiego traktatu, które pozwolą pożegnać łóżkową rutynę.

Pozycje z Kamasutry – kolumna

To jeden z najłatwiejszych do wykonania układów stojących. W tej pozycji kobieta staje w delikatnym rozkroku i delikatnie pochyla się do przodu, opierając się o ścianę, stół lub krzesło. Mężczyzna staje za swoją partnerką, czule obejmuje ją w pasie i rozpoczyna penetrację.

Pozycje z Kamasutry – pająk

W tej pozycji mężczyzna obiera pozycję siedzącą z wyprostowanymi i rozchylonymi nogami. Następnie odchyla ciało do tyłu, podpierając się rękoma. Kobieta siada na nim, podpierając ciało rękami i nogami. Zaczyna wykonywać rytmiczne ruchy, decydując o intensywności i głębokości penetracji.

Pozycje z Kamasutry – papużki nierozłączki

To łatwy i niezwykle przyjemny układ siedzący. Mężczyzna zajmuje pozycję na krześle lub na skraju łóżka. Kobieta zwraca się do niego plecami i siada na nim. W takiej konfiguracji ona może decydować o rytmie zbliżenia, a on – swobodnie pieścić jej kark, szyję, piersi, brzuch, wzgórek łonowy lub łechtaczkę.

Pozycje z Kamasutry – kwiat lotosu

Mężczyzna siada w pozycji ze skrzyżowanymi nogami. Kobieta zwraca się przodem do swojego partnera i siada na nim. Pozostając z nim w miłosnym objęciu, rozpoczyna rytmiczne ruchy.

Pozycje z Kamasutry – uścisk ogiera

Kobieta kładzie się na brzuchu i subtelnie unosi biodra. Mężczyzna kładzie się na niej, podpierając się rękoma. W ten sposób staje się stroną dominującą, która decyduje o przebiegu miłosnych igraszek.

Pozycje z Kamasutry – huzarska

Kobieta siada na skraju łóżka i obiera pozycję leżącą na plecach, unosząc obie nogi pionowo. Mężczyzna klęka przed nią, pozwala jej oprzeć nogi o swoje ramiona, chwyta ją za uda i rozpoczyna penetrację.

Pozycje z Kamasutry – rozkwitający lotos

Kobieta kładzie się na plecach i podciąga kolana do klatki piersiowej. Mężczyzna klęka przed nią i wspierając się na rękach pochyla ciało w taki sposób, żeby ona mogła oprzeć stopy o jego ramiona.

Pozycje z Kamasutry – na łyżeczkę

Kobieta i mężczyzna kładą się na boku. On obejmuje ją w pasie, po czym wprowadza członek do jej pochwy.

Pozycje z Kamasutry – taczka

Mężczyzna staje na lekko ugiętych nogach. Kobieta zwraca się do niego plecami i pochyla się, opierając ciało na rękach. On chwyta ją za uda, podnosi nogi i rozpoczyna penetrację.

Pozycje z Kamasutry – jeździec

Mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta siada na nim okrakiem. Ona zaczyna wykonywać rytmiczne ruchy, on może pieścić jej piersi, brzuch, uda, pośladki lub łechtaczkę.

Zobacz także: Pozycje seksualne dla początkujących >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj