Intensywnie trenujesz, jednak efekty nie są aż tak spektakularne, jakbyś chciał? Być może wina leży po stronie źle zbilansowanej diety. Czasem jest jednak i tak, że pomimo starań, nie dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości białka. Być może odżywka białkowa to rozwiązanie dla Ciebie?

Odżywka białkowa tylko dla kulturystów?

Niezależnie, czy jesteś w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, czy aktualnie budujesz masę, potrzebujesz białka! Mamy jednak dobrą wiadomość, nie musisz dostarczać go tylko i wyłącznie z pożywienia! Dobrym zamiennikiem i uzupełnieniem diety są również koktajle białkowe.

Dostarczanie białka w proszku to popularna taktyka nie tylko wśród wyczynowych sportowców, ale i również pasjonatów sportu, którzy dążą do swojego celu. Ponadto to dobra alternatywa dla wszystkich, którzy są w trakcie odchudzania i znudziło się już im wieczne jedzenie mięsa, jajek, czy twarogu. Koktajle białkowe są również pozytywnie rekomendowane osobom na rekonwalescencji, czy po urazach. Jednakże, jeśli mamy wątpliwości, zawsze lepiej zasięgnąć opinii specjalistów.

Zanim wybierzesz….Czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze odżywki białkowej?

Na rynku jest wiele znanych firm, które specjalizują się w tworzeniu czystych, skoncentrowanych białkach serwatki. Na co jednak zwrócić uwagę? Czy wszystkie suplementy działają tak samo?

Przede wszystkim skład powinien być jak najbardziej naturalny. Na pierwszym miejscu zatem sprawdzajmy, ile gram serwatki białka znajduje się w opakowaniu. Po drugie przeanalizujmy, jakie są proporcje tłuszczów, węglowodanów do reszty składników. Równie istotny jest też czynnik energetyczny, czyli, ile kcal jednorazowo możemy dostarczyć organizmowi.

Kolejnym istotnym czynnikiem w suplementacji odżywką białkową jest jej możliwy stopień zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Zazwyczaj te nieco droższe, posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, więc z reguły ich cena rynkowa jest nieco droższa. Jest to jednak inwestycja w nasze zdrowie! Zatem zamiast oszczędzać na odżywce białkowej, wybierzmy tę o sprawdzonym, laboratoryjnym pochodzeniu.

Trzecim ważnym elementem jest walor smakowy. Odżywka białkowa bowiem może mieć różne odmiany smakowe. Zatem jeśli jesteśmy fanami jakiegoś konkretnego owocu, na przykład: bananów, wybierzmy właśnie taką serwatkę!

Odżywka białkowa-w jaki sposób ją spożywać?

Najpopularniejszą postacią suplementacji odżywką białkową jest tworzenie skoncentrowanych koktajli. Zazwyczaj, wśród sportowców, spożywana w formie płynnej, tuż po intensywnym wysiłku. Innymi formami są również dosypywanie jej do owsianki, czy sałatek. A także wykonywanie słodkich deserów, na przykład: serników, lodów, czy ciasteczek.

Ile razy ją przyjmować?

Jak każdy specyfik, także i odżywka białkowa, powinna być przyjmowana z głową. Pomimo jej licznych właściwości budulcowych, jest to jednak sztuczny zamiennik pokarmu.

Najlepiej stosować miarkę zgodnie z zaleceniami producenta, trenera, dietetyka, czy lekarza prowadzącego.

Przypominamy również, że odżywka białkowa nie jest lekiem, ani specyfikiem o magicznej mocy. Jeśli nie uprawiasz sportu, ani stosujesz niezdrowy tryb życia, nie licz na cud. Bez wkładu własnego, nie zbudujesz spektakularnej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj