Rynek usług i produktów kosmetycznych rozwija się tak szybko, że czasami trudno nam nadążyć za wszystkimi nowościami. Do niedawna najlepszą i najczęściej polecaną przez fryzjerów metodą trwałego prostowanie włosów było keratynowe prostowanie. Celem tej metody jest przede wszystkim odżywienie włosów i ich odbudowa, czego oczywistą konsekwencją będzie wygładzenie włosa. Często styliści fryzur zaznaczają, że proste włosy to efekt uboczny nałożenia keratyny. Dlatego, jeśli Twoje włosy bardzo się kręcą, kuracja keratynowa może nie przynieść takich efektów, jakich oczekujesz. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest nanoplastia!

Czym jest nanoplastia

Nanoplastyka jest innowacyjną metodą prostowania włosów, która coraz częściej pojawia się w ofercie salonów kosmetycznych. Jeśli marzysz o prostych włosach, a Twoje kędziorki doprowadzają Cię do szału, lub jeśli masz dość ciągle napuszonych włosów, które pod wpływem warunków atmosferycznych żyją swoim życiem, nanoplastia jest dla Ciebie! Dzięki substancjom aktywnym, które podczas zabiegu wnikają w strukturę włosa i zmieniają jego kształt, nanoplastyka poradzi sobie nawet z najbardziej kręconymi włosami!

Producenci preparatów do nanoplastyki, których na rynku jest już coraz więcej, reklamują swoje produkty, jako takie, które tworzą swoistą „barierę” włosa – zewnętrzną powłokę, dzięki której odbudowywane są naturalne lipidy chroniące włosy przed warunkami atmosferycznymi. Włosy są też wtedy nawilżane „od środka” i zatrzymują w sobie witaminy i składniki mineralne. Efekt wizualny to błyszczące, proste i miękkie włosy. Ale uwaga! Zabieg nanoplastii może rozjaśnić Twoje włosy – nawet o 3 tony.

Dużą zaletą nanoplastyki jest to, że produkty do jej wykonania są zrobione z naturalnych składników. W składzie znajdziemy między innymi aminokwasy, kolagen, keratynę, olej arganowy, witaminy i proteiny, masło shea. Gównym składnikiem odpowiedzialnym za wygładzenie włosa jest natomiast karbocysteina oksoacetamidowa. Jest to związek naturalny i bezpieczny dla skóry głowy. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą wykonywać również kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jak wygląda zabieg

W zależności od tego, jak długie i poskręcane masz włosy, na wizytę u fryzjera zarezerwuj od 3 do 6 godzin. Włosy poddane nanoplastyce muszą być dokładnie umyte, dlatego będzie to pierwszy krok całego zabiegu. Następnie, po wysuszeniu włosów, nakładany jest, mniej więcej od nasady włosów, preparat do nanoplastii. Gdy wszystkie włosy są już nim pokryte, zakładany jest na głowę specjalny czepek lub folia kosmetyczna. Teraz należy odczekać przynajmniej godzinę, aż wszystkie składniki aktywne wnikną w głąb włosa. Kolejnym etapem jest usunięcie z włosów nadmiaru preparatu. Zamiast mycia, poleca się tutaj zwilżenie włosów wodą i usunięcie preparatu za pomocą ręcznika papierowego. Następnie fryzjer suszy włosy i zaczyna je prostować przy użyciu prostownicy ceramicznej o bardzo dużej mocy. Każde pasmo wygładza 5 – 15 razy, w zależności od tego jak mocno włosy były kręcone. Na końcu fryzjer ponownie myje włosy i po ich wysuszeniu zabieg jest skończony.

Informacje praktyczne

  • Koszt wykonania nanoplastii włosów to od 350 zł do 1000 zł. Cena zależy od salonu fryzjerskiego, ale przede wszystkim od gęstości i długości włosa oraz stopnia jego skręcenia.
  • Po zabiegu nie musisz specjalnie dbać o włosy. Bardzo ważne jest natomiast, by myć je delikatnymi szamponami bez SLS (sodium lauryl sulfate – detergent często wykorzystywany w produkcji szamponów do włosów).
  • Zabieg nie obciąża włosów.
  • Wykonując nanoplastykę bądź przygotowana na to, że Twoje włosy zmienią swój odcień. Zaleca się, by z ponownym malowaniem włosów poczekać do 5 dni od zabiegu.
  • Po zabiegu może się okazać, że musisz myć włosy częściej niż dotychczas.
  • Efekt po nanoplastyce utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Źródło zdjęcia: <a href=’https://pl.freepik.com/zdjecia/wlosy’>Włosy zdjęcie utworzone przez valuavitaly – pl.freepik.com</a>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj