Terapia w prywatnym ośrodku
fot. elements.envato.com

To Twoja decyzja jest początkiem terapii. Jesteś w miejscu, w którym hazard lub zażywanie takich substancji jak alkohol, narkotyki, leki nie są dla Ciebie już przyjemnością? Pojawiają się w ich wyniku niechciane problemy, którymi są na przykład zaniedbywanie pracy i relacji z bliskimi, lub pogorszenie stanu zdrowia?

POCZĄTKI W OŚRODKU

Bywa tak, że to rodzina dostrzega problem, który Tobie ciężko jest wykryć. Zwracają oni większą uwagę na różne zachowania i czynności. Niezrozumienie ich postawy wywołuje złość, kłótnie i poczucie niesprawiedliwości. W każdym z tych przypadków masz prawo czuć zdezorientowanie i poczucie utraty kontroli nad życiem. Warto w takich chwilach zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Twoim życiu. Nie należy bać się tego, co zastanie się w ośrodku i zastanawiać się, czy leczenie odwykowe jest dla Ciebie. Terapia stacjonarna oferowana przez Mental Relax House w Turawie, dzięki całodobowej opiece i intensywnym oddziaływaniom terapeutycznym skierowanych do pacjentów, jest najlepszym wyborem wychodzenia z trudów uzależnienia. Wszyscy, którzy trafiają do ośrodka, są już od pierwszego dnia pozytywnie zaskoczeni i przyznają, że ich wyobrażenia i obawy były błędne.

Zobacz także: E-recepta online

W leczeniu uzależnienia to pacjent jest aktywnym uczestnikiem tego procesu, ponieważ podczas terapii nic nie może stać się bez jego udziału. Przed rozpoczęciem procesu odwykowego, sprawdzane jest, co tak właściwie dzieje się w życiu chorego. Pierwsze spotkanie z terapeutą i rozmowa o przejściach pacjenta jest fundamentem terapii. W ośrodku Mental Relax House wyznawana jest zasada, że praca nad sobą polega na poznawaniu siebie na nowo i odkrywaniu potencjału sprzyjającemu zmianom. Praca we wczesnym etapie prowadzona jest w nurcie poznawczo-behawioralnym. Drugim dominującym staje się nurt psychodynamiczny.

PROGRAM TERAPII

Program pracy przyjęty w ośrodku Mental Relax House opiera się na filozofii i założeniach społeczności terapeutycznej. Taki model pracy zapewnia możliwość korzystania z pomocy i wsparcia ze strony innych leczących się osób oraz aktywne uczestnictwo pacjentów i terapeutów w codziennym życiu ośrodka. Przez cały okres pobytu, zapewniane są takie oddziaływania terapeutyczne jak psychoterapia grupowa i indywidualna, konsultacje, zajęcia psycho-edukacyjne, edukacyjno-rozwojowe i rekreacyjne, treningi kompetencji, umiejętności społecznych i zastępowania agresji, warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz spotkania dla rodzin i biofeedback.

Aby zachować abstynencję nie wystarczy jedynie zaprzestać zażywania danych substancji. Jeśli wcześniej używki były codziennością pacjenta i pomagały mu w wielu sytuacjach życiowych, to aktualnym celem jest radzić sobie bez nich. Pomaga w tym życie pod jednym dachem w grupie ludzi, innych pacjentów. Na każdym etapie leczenia, pacjent ma okazję uczestniczyć w wielu sytuacjach z życia Mental Relax House, nauczyć się rozmawiać swobodnie o swoich słabościach, rozwiązywać pojawiające się dylematy oraz dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie z pomocą terapeutów i grupy. Każdy z uczestników terapii ma starannie wypełniony każdy dzień pobytu w ośrodku.

ŻYCIE POZA OŚRODKIEM

Terapeuta profesjonalnie podchodzący do swojej pracy nie może powiedzieć pacjentowi, jak ma wyglądać jego życie. Ma natomiast obowiązek powiedzieć mu, co myśli i zasugerować dalsze kroki po terapii. Decyzja jednak zawsze ostatecznie należy do pacjenta i nikt nie ma prawa do niczego go przymuszać. Osoba zmagająca się z uzależnieniem musi być świadoma, że terapia w ośrodku to tylko początek jej drogi. Leczenie w ośrodku trwa od kilku tygodni do 12 miesięcy. Jest ono dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta, cała terapia jest spersonalizowana. Terapeuci to osoby z bagażem doświadczeń pomocy innym. Wydobywają z pacjentów to, co najlepsze. Osoby, które ukończyły terapię w ośrodku, mają możliwość pobytu w hostelu, który stanowi etap przejściowy między okresem leczenia a podjęciem samodzielnego życia poza obiektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj