Każdy terapeuta doskonale wie, że leczenie różnego rodzaju traum jest bardzo trudne i czasochłonne. Trauma może mieć różne podłoża i przyczyny, od których zależy jak się będzie objawiać. Aby należycie zająć się tym problemem, należy najpierw uzbroić się w szereg odpowiednich informacji, które pomogą nie tylko zrozumieć samo pojęcie tramy, ale także podsuną pewne rozwiązania. W książce Podstawy terapii traumy. Diagnoza i metody terapeutyczne znajdziemy wiele wskazówek i zagadnień, które ułatwią pracę każdego psychologa i terapeuty.

Podstawy terapii traumy. – John N. Briere i Catherine Scott

Autorzy tej niezwykle przydatnej książki opierają swoją wiedzę na empirycznych i potwierdzonych technikach skutecznej pracy terapeutycznej. Ukazują przede wszystkim różnego rodzaju metody walki z ostrymi zaburzeniami pourazowymi. W trakcie lektury zabierają nas w świat terapii poznawczej, behawioralnej oraz przybliżają trening regulacji afektu. Wszelkie techniki poparte tu są wynikami szczegółowych badań określonych przypadków, co pozwala jeszcze lepiej zrozumieć zagadnienie traumy i tego, jak z nią walczyć. Ukazują również godne uwagi farmakologiczne rozwiązania przy tego typu zaburzeniach. Książka napisana jest w przejrzysty i współczujący sposób, który polecany jest zarówno dla terapeutów, jak i dla studentów. Lektura ta świetnie przygotuje do pracy z osobami dotkniętymi najróżniejszymi rodzajami traumy.

W poszczególnych rozdziałach znajdziemy informacje między innymi na temat urazowego uszkodzenia mózgu i jego konsekwencji, opisy terapii traumy po oparzeniach i wypadkach, wszelkie informacje na temat terapii kobiet w ciąży, leczenie osób po gwałtach i wykorzystywaniu seksualnym, o osobach dotkniętych silnym i przewlekłym stresem oraz przydatne informacje jak postrzegać ból i cierpienie.

Podstawy terapii traumy to książka obowiązkowa w biblioteczce każdego terapeuty lub kandydata na dobrego psychologa. Warto po nią sięgnąć zarówno już w trakcie pracy jako terapeuta albo tuż przed rozpoczęciem przygody z tym zawodem. Stanowi nie tylko uniwersytecki podręcznik, ale także i życiowe przykłady, które z pewnością pomogą lepiej zrozumieć traumę. Aby się o tym przekonać, warto zainwestować własnie w tę pozycję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj