Burzą loków nad która nie możesz zapanować? Spuszone i zniszczone włosy? I jeden zabieg, który pozwoli Ci zapanować nad tymi wszystkimi problemami – keratynowe prostowanie włosów! Sprawdź czy warto i czy to zabieg właśnie dla Ciebie?

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, pozbawione jej włosy zaczynają się łamać, rozdwajać i kruszyć. Pierwszym sygnałem dla nas – że włosom brakuje keratyny jest ich puszenie, plątanie i nieestetyczny wygląd. Na szczęście dzięki specjalistycznym zabiegom fryzjerskim, keratynę można uzupełnić. Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na „wprasowaniu” za pomocą prostownicy rozgrzanej do wysokiej temperatury preparatów keratynowych we włosy. Dzięki temperaturze, łuski włosów otwierają się a keratyna wnika w ich strukturę i uzupełnia ubytki powstałe w wyniku urazów mechanicznych i chemicznych (farbowanie, trwała itp.) Następnie zostawia się preparat na włosach przez kilkadziesiąt minut i suszy do ich całkowitego wyschnięcia.
Włosy po zabiegu stają się odżywione, lśniące, sypki i nie plątają się. Jest to świetna alternatywa dla posiadaczek kręconych włosów, którym zależy na dobrej kondycji włosów.
Zabieg keratynowego prostowania włosów jest dużo mniej inwazyjny niż chemiczne prostowanie, a afekty bardziej długotrwałe niż przy korzystaniu z rozgrzanej prostownicy.

Dla kogo zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania włosów mogłoby się wydawać, ze przeznaczony jest dla osób z kręconymi włosami – bo to one najczęściej borykają się z problemem ich puszenia, tekstury loków czy wyglądem fryzury. Niekoniecznie! Z zabiegu zadowolone będą również osoby których włosy są falowane, zniszczone – z tendencją do puszenia i plątania. Keratyna jest naturalnym budulcem każdego włosa – więc mogłoby się wydawać, że zabieg ten jest dla każdego. Niestety są również minusy.

Prostowanie włosów – dla kogo nie?

Zabieg keratynowego prostowania włosów można odradzić osobom które przede wszystkim mają bardzo zniszczone, czy popalone zabiegami chemicznymi włosy. O ile keratyna uzupełnia ubytki we włosach zniszczonych, to należy pamiętać, że dużych zniszczeń nie jest w stanie całkowicie odbudować – jedynym ratunkiem dla takich włosów niestety są nożyczki a później unikanie poprzednich błędów w codziennej pielęgnacji. Keratynowe prostowanie włosów też nie znajdzie zwolenników wśród osób które mają bardzo cienkie włosy. Gładkość i odżywienie, które zapewnić może zabieg jeszcze bardziej może podkreślić ich cienką strukturę – więc jeżeli walczysz przede wszystkim o objętość włosów – ten zabieg nie jest dla Ciebie.

Jak długo zabieg się utrzymuje?

Trzeba pamiętać, że keratyna wypłukuje się z włosów. Trwałość zabiegu wynosi nawet kilka miesięcy wszystko zależy od codziennej pielęgnacji włosów, ich gru

Zobacz także: Wypadanie włosów – znane sposoby na łysienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj