Zastanawiasz się, jak działają feromony? To pytanie zadaje wielu mężczyzn, którzy chcą poprawić sztukę uwodzenia. W końcu panowie szukają nowych sposobów na zwiększenie swojego seksapilu i pewności siebie. Uważasz, że chemia i przyciąganie są wytworem filmów i książek romantycznych? Sprawdź, czy wspomniane substancje chemiczne to fakt naukowy, czy popularny mit!

Czym są feromony?

Czy kiedykolwiek poczułeś pociąg do kogoś i nie byłeś pewien dlaczego? Czy przychodzi Ci do głowy moment, w którym flirtujesz z kimś po niesamowitym treningu na siłowni? Jasne, Twoje umiejętności uwodzenia odgrywają tutaj ważną rolę, ale istnieje duża szansa, że feromony również są za to odpowiedzialne.

Prawdopodobnie słyszałeś już o hormonach. To przekaźniki chemiczne w ciele, które sygnalizują Twojemu mózgowi wykonywanie ważnych funkcji, takich jak oddychanie i trawienie. Co ważne, wpływają też na Twój nastrój i samopoczucie. Zastanawiasz się, jak działają feromony? Pod pewnymi względami przypominają hormony, z tą różnicą, że działają poza Twoim ciałem. Wpływają na zachowanie innych osób, a nie na Ciebie. Używanie wody kolońskiej z dodatkiem feromonów pomoże utrwalić Twój charakterystyczny zapach.

Popularne perfumy dla mężczyzn

Zapewne słyszałeś, że ostrygi to afrodyzjaki, ale czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? W rzeczywistości owoce morza zawierają aminokwasy, które powodują reakcję łańcuchową odpowiedzi hormonalnej zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. 

Feromony w perfumach

Zastanawiasz się, jak działają wspomniane kosmetyki? Pomagają wytwarzać większości ilości naturalnych feromonów, które wywołują określone zmiany hormonalne u potencjalnych partnerów. Wyciągi z mięty pieprzowej i eukaliptusa energetyzują i pobudzają zmysły.

Warto zauważyć, że wiele popularnych zapachów, w tym perfumy Chanel i Gucci od lat zawiera feromony, takie jak ambra i piżmo. Naukowcy twierdzą, że chociaż te związki mogą wywoływać przyjemną reakcję u partnera, nie należy ich mylić z odpowiedzią na feromony. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że komuś podoba się taki zapach. Wspomniane składniki są dziś generalnie produkowane syntetyczne.

Sztuka uwodzenia

Feromony nie są magicznym zaklęciem ani miksturą. Nie sprawią, że każda napotkana kobieta zakocha się w Tobie po uszy. Nie możesz dzięki nim kontrolować czyjegoś umysłu. Po prostu poprawiają Twój naturalny wygląd i urok. Osobowość, styl i zainteresowania nadal odgrywają kluczową rolę. Wspomniane substancje chemiczne możesz potraktować jako kolejne narzędzie w swoim ekwipunku.

Pamiętaj o mentalnym aspekcie przyciągania. Sama świadomość, że masz chemiczną przewagę, doda Ci pewności siebie. Dzięki temu łatwiej zaimponujesz swojej wybrance. Świadomość, że pachniesz dla niej cudownie, sprawi, że poczujesz się bezpiecznie i swobodnie.

Badania dowodzą, że związki zawarte w lawendzie i rumianku mogą złagodzić stres i sprzyjać relaksacji. Jeśli więc stres wpływa na Twój nastrój i osłabia libido, możemy użyć wspomnianych feromonów roślinnych. Prawdziwe feromony najprawdopodobniej wpłynie na osoby, które są z Tobą emocjonalnie związane. Istnieją małe szanse, że oddziałują na nieznajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj