Stres w dzisiejszych czasach jest tak powszechny, że nazwano go problemem cywilizacyjnym. Jest nieodłącznym elementem każdego dnia i nie ma możliwości uniknięcia go w pełni. Każdy powinien więc zadbać o swoje samopoczucie i relaksować się, najlepiej w zaciszu własnego domu. Jak to zrobić? Jak się zrelaksować?

Zadbaj, o dobry nastrój

Wieczorem, gdy już nie masz nic do zrobienia ułóż się wygodnie na kanapie. Masz swoje ulubione kawałki, których zawsze miło ci się słucha, niezależnie od okoliczności? Super. Zrób z nich playlistę i włączaj zawsze, gdy chcesz się zrelaksować. Możesz też kupić gotową płytę z muzyką relaksacyjna. Ważne, aby słuchane przez ciebie utwory były uspokajające i kojąco działały na twoje samopoczucie. Następne zamknij oczy i myśl o przyjemnych rzeczach.

Zobacz również: SPA na stres – pozbądź się napięcia w weekend

Jak się zrelaksować w ciepłej kąpieli

Kolejnym sposobem na rozładowanie stresu jest ciepła lub gorąca kąpiel (zależy od preferencji). Możesz tu wykorzystać popularną aromaterapię. Kup olejek paczulowy, cedrowy lub po prostu o twoim ulubionym zapachu. Nie przesadź jednak z dodawaniem olejków do wody, gdyż wtedy może to przynieść odwrotne skutki. Do wody oprócz olejków możesz dolać płyny zapachowe do kąpieli, popularne ostatnio kule lub sole różnego rodzaju. W łazience stwórz sobie nastrój. Zapal kilka zapachowych świeczek, włącz muzykę i zamknij oczy wdychając opary i delektując się chwilą przyjemności.

Wyjdź z domu

Ciągłe przesiadywanie w domu nie ma dobrego wpływu na nasze samopoczucie. Pamiętaj, że zawsze możesz pójść na spacer i dotlenić organizm. Najlepiej wybierz się w tym celu do ulubionego parku. Jeżeli masz taką możliwość przespaceruj się z dala od miasta, wsłuchując się w kojące odgłosy przyrody. Uspokój myśli i pomyśl o tym, co dobrego cię dzisiaj spotkało. Korzystaj ze słońca, gdyż ono naturalnie poprawia humor. W czasie spaceru odpocznij od wszystkiego, co cię niemiło zaskoczyło i pomyśl o czymś przyjemnym.

Jak się zrelaksować uprawiając sport

Sport może być odskocznią od codziennych problemów a przy okazji pasją. Robiąc coś co lubisz, zapominasz o problemach. Uprawianie jakiegokolwiek sportu pomaga w walce ze stresem, ponieważ podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, odpowiedzialne za dobry humor. Nie zastanawiaj się wiec dłużej i popraw swoją sylwetkę oraz samopoczucie i pozbądź się stresu. Możesz zapisać się ze znajomym lub partnerem na siłownie, pływalnie lub po prostu kupić rower. Uprawiaj sport, który przyniesie ci maksimum przyjemności.

Pamiętaj, że jeżeli już postanowiłeś się zrelaksować odsuń troski na bok. To jest czas tylko dla ciebie i masz robić wtedy same przyjemne rzeczy. Postanów sobie, że każdego dnia masz dla siebie pół godziny lub godzinę i wtedy  możesz robić to, na co masz ochotę. Powodzenia!

Zobacz także: Plank – ćwiczenie idealne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj