Tinder

Oto porady ekspertów dotyczące poruszania się po popularnej aplikacji randkowej i korzystania z niej. Mowa oczywiście o Tinderze! Tinder zyskał na popularności od jesieni 2013 roku, która na dobre przyciągnęła uwagę. Dla użytkowników aplikacja to szybki sposób na poznanie ciekawych ludzi.

Aby skontaktować się z kobietą lub mężczyzną, musicie najpierw polubić swoje profile. Kiedy obie osoby polubią się nawzajem, otrzymają „dopasowanie”, które pozwoli im rozpocząć rozmowę.
Według własnych stron internetowych Tindera, aplikacja doprowadziła do ponad 43 miliardów dopasowań i jest dostępna w 190 krajach!

Aplikacja zyskała wiele rozgłosu i krytyki zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach i często jest opisywana jako aplikacja erotyczna. Powodem jest to, że aplikacja daje użytkownikom możliwość oceny na podstawie wyglądu.
Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, przesuń palcem w prawo. Jeśli nie jesteś zainteresowany, przesuń go w lewo. Jeśli ta sama osoba cię lubi, możesz zacząć rozmowę.

Zobacz także: Plastyka pochwy

Więcej niż tylko wygląd?

Wiele osób może odnieść wrażenie, że Tinder to miejsce na szybkie, niezobowiązujące spotkania ze względu na to, jak aplikacja została przedstawiona w mediach społecznościowych i popkulturze.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy inny użytkownik jest interesujący, użytkownicy przejmowali się znacznie więcej niż czynnikami zewnętrznymi. Martwili się wieloma tymi samymi rzeczami, o które w innym przypadku martwi się potencjalnego partnera – osobowością, zainteresowaniami, marzeniami, planami, humorem, stylem i przynależnością do środowiska.
To nie Tinder prowadzi do większej liczby przygód na jedną noc. Ale ludzie, którzy chcieli przypadkowych spotkań seksualnych, również szukali tego na Tinderze.

Musisz najpierw o tym pomyśleć!

Mimo wielu sceptycznych opinii na temat Tindera, coraz więcej osób spotyka się za pośrednictwem tej popularnej aplikacji.
Wyzwania związane z używaniem Tindera polegają na tym, że istnieją po to, by dobrze połączyć ludzi o różnych potrzebach i celach. Na przykład możesz spotkać kogoś, kto chce czegoś zupełnie innego niż ty. Może się to zdarzyć, jeśli spotkasz kogoś na ulicy lub w innym środowisku, ale miej to na uwadze. Dlatego właśnie zaleca się korzystanie z Tindera, mając na uwadze pewne aspekty:

1. Pomyśl trochę o tym, w jakim miejscu w życiu jesteś
Umawiamy się w różnych okresach życia i mogą istnieć podstawowe wartości, które są ważniejsze od innych, jeśli chodzi o wiek, czas i miejsce.

2. Pomyśl o komunikacji
Komplementuj, dowiedz się, czego szuka druga osoba i przede wszystkim zadawaj pytania otwarte.

3. Pomyśl o swoich wymaganiach
Nie oczekuj od partnera niczego, czego sam nie jesteś w stanie wykonać. Czasami stawiamy wysokie wymagania tym, których spotykamy.

Oto porady ekspertów, jak odnieść sukces w Tinderze:

1. Zdjęcia profilowe – twoja sprzedaż
Całkowicie możliwe jest stworzenie profilu, który nie sygnalizuje, że szukasz tylko jednego.
Jedną z najważniejszych rzeczy w Tinder jest sposób, w jaki prezentujesz się za pomocą zdjęć profilowych. Jest to właściwie jedyny sposób na zwiększenie szans na dopasowanie.
Z badania przeprowadzonego przez socjologa i doradcę Bumble (inna aplikacja randkowa), Jess Carbino, wynika, że uśmiechanie się do zdjęć profilowych znacznie zwiększa Twoje szanse na spotkanie.
Zostaliśmy uspołecznieni, aby uwierzyć, że seksowny, milutki wyraz twarzy jest bardziej atrakcyjny, ponieważ widzieliśmy to wielokrotnie w filmach i reklamach Calvina Kleina. Jednak zdecydowana większość z nas nie wygląda jak modelki z kampanii reklamowych znanych marek.
Brak uśmiechu na zdjęciach profilowych wysyła niewłaściwe sygnały do potencjalnego dopasowania. Chcesz wyglądać na życzliwego i otwartego, szczery uśmiech właśnie to sygnalizuje. Wyraz twarzy bez emocji sygnalizuje coś przeciwnego, wyjaśnia Carbino. Innymi słowy, uśmiech jest wart złota, aby rozpocząć rozmowę na Tinderze.

Poniżej znajduje się więcej wskazówek dotyczących zdjęć:

Pomyśl o tym: jakie są twoje najważniejsze wartości? Pokaż to na zdjęciach dobrej jakości. Nie chodzi o zrobienie CV, ale o przedstawienie dobrego portretu tego, kim naprawdę jesteś w naturalny i zdrowy sposób. Zwróć uwagę, że profile z brakującą treścią lub z wieloma zdjęciami ciała dają sygnał, że dana osoba prawdopodobnie szuka tylko niezobowiązującego seksu.

2. Informacje o tobie
Warto jasno określić, czego szukasz w informacjach na swoim profilu, niezależnie od tego, czy jest to związek długotrwały, czy nie.
Za punkt wyjścia weź to, czego sam szukasz w profilu, gdy przeglądasz profile innych. Zastanów się, jakich odbiorców chcesz przyciągnąć.

Jeśli seks jest dla ciebie ważny, możesz o tym wspomnieć. Jeśli życie rodzinne jest ważne, możesz o tym napisać. Nie bój się pisać o tym, co jest dla Ciebie ważne, o ile nie stanie się to wulgarne.

Powinieneś zadać sobie pytanie, czego szukasz. Szukasz kogoś, z kim umówisz się na randkę, chcesz towarzysza do zabaw, monogamicznego czy otwartego związku? Napisz o tym.

3. Podczas rozmowy z dobraną osobą
Warto prześledzić to, co piszą ci, którzy się z tobą kontaktują. Czy poświęcili chwilę, żeby zapoznać się z twoim profilem? Pytaj o wszystko nad czym się zastanawiasz! Zaproszenie na spotkanie niekoniecznie musi wyjść ze strony mężczyzny.

4. Kiedy się spotkacie
Kiedy rozmowa idzie w dobrym kierunku warto przenieść ją ze świata wirtualnego na świat rzeczywisty. Tinder to szybki i skuteczny na znalezienie osoby, z którą możemy się umówić na randkę. Jeśli piszemy zbyt długo, budujemy w głowie wyimaginowaną postać, która może różnić się od rzeczywistości. Wtedy nie jest pewne, czy rzeczywistość spełnia nagromadzone oczekiwania, które zbudowałeś. Jeśli masz jakieś wymagania lub oczekiwania, ostatecznie to chemia między wami dokonuje właściwego wyboru.

Zobacz także: Jak zagadać do dziewczyny?

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię