Błona dziewicza to cienka błona otaczająca otwór pochwy. Może mieć różne kształty, choć najczęściej przypomina półksiężyc. Taki kształt umożliwia wypływ krwi menstruacyjnej z pochwy. Sprawdź, jak wygląda pierwszy raz.

Błona dziewicza nie zakrywa pochwy

Wbrew swojej nazwie wspomniana błona nie pokrywa całego otworu pochwy. W końcu krew miesiączkowa może przejść przez pochwę, zanim kobieta przeżyje swój pierwszy raz. Niewielka liczba kobiet rodzi się z tak zwaną nieperforowaną błoną dziewiczą, czyli pozbawioną otworów. Zazwyczaj przeprowadza się wtedy drobny zabieg chirurgiczny, aby pacjentka mogła normalnie miesiączkować. 

Błona dziewicza: rozciąga się, ale nie pęka

Często mówimy o pęknięciu błony dziewiczej, kiedy uprawiamy seks po raz pierwszy. Warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości ten malutki fałd skórny po prostu się rozciąga. Co ciekawe, może dojść do tego przed pierwszym współżyciem. Niekiedy następuje to w czasie wkładania tamponu lub aktywności fizycznej.

Pierwszy raz: co powinnaś wiedzieć?

Prawdopodobnie wiele rzeczy przychodzi Ci do głowy, jeśli myślisz o pierwszym współżyciu. Możesz się zastanawiać, czy twoje ciało się zmieni, czy będzie bolało. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania.

Podczas seksu może dojść do obrzęku sromu z powodu zwiększonego przepływu krwi. Podczas pierwszego razu błona dziewicza może się rozciągnąć , a jeśli pęknie, może wystąpić krwawienie. Jednak nie zawsze występuje podczas pierwszego stosunku. Wiele kobiet już nieumyślnie przerwało błonę dziewiczą, zanim miały swój pierwszy raz. Jeśli martwisz się krwawieniem, połóż e się na ciemnym ręczniku.

Czy to boli?

Wiele osób martwi się, czy pierwszy stosunek boli. Jeśli zrelaksujesz się, poczujesz się komfortowo i zwrócisz uwagę na swoje ciało, prawdopodobnie nie poczujesz bólu. Zazwyczaj możesz odczuwać dyskomfort, ponieważ jest to dla Ciebie nowe doświadczenie. Jeśli czujesz ból, najprawdopodobniej wynika z tarcia. Pojawia się wtedy, gdy nie pochwa nie jest wystarczająco nawilżona. Z pomocą przychodzi gra wstępna, która pomoże Ci się pobudzić. Warto też pomyśleć o lubrykancie.

Czy będę miała orgazm?

Dla wielu osób ich pierwszy raz to niezręczna i nieco niewygodna sprawa. Poza tym oboje możecie być zdenerwowani. W takich okolicznościach osiągnięcie orgazmu może być trudne. To zupełnie normalne. W rzeczywistości seks bez orgazmu może być całkiem przyjemny. 

Przerwana błona dziewicza

Zastanawiasz się, czy możesz zajść w ciążę, gdy stracisz dziewictwo? TAK! Ilekroć sperma  przedostanie się do pochwy, może dojść do ciąży – niezależnie od tego, czy uprawiasz seks po raz pierwszy, czy setny. Ciąża może się również zdarzyć, jeśli sperma dostanie się na srom lub zewnętrzne narządy płciowe.  Pamiętaj, do zajścia w ciążę wystarczy jeden mały plemnik. 

Stosowanie antykoncepcji jest najlepszym sposobem zapobiegania ciąży, jeśli uprawiasz seks.  Dodatkowo prezerwatywy uchronią Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

pierwszy raz
Pixabay.com

Pierwszy raz: bezpieczeństwo przede wszystkim

Ryzyko zarażenia się infekcjami jest znacznie wyższe, jeśli nie używasz zabezpieczenia podczas seksu. Narażasz się wtedy na: chlamydię, HIV/AIDS, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, opryszczkę narządów płciowych, syfilis i rzeżączkę. Pamiętaj, by nie kierować się tylko przyjemnością. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj