fot. elements.envato.com

Rumiane policzki to znak, że naczynka krwionośne znajdujące się w skórze twarzy są osłabione. Sygnalizuje to, że cera naczynkowa charakteryzuje nas i w związku z tym wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Cera naczynkowa: Charakter problemu

Ofiarą cery naczynkowej mogą paść zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pierwsze objawy można zaobserwować na ogół około dwudziestego roku życia. Wraz z upływem lat problem zaczyna się nasilać. Zazwyczaj za jego pojawienie się odpowiadają geny przekazane nam przez rodziców. Z charakterystycznymi pajączkami borykają się osoby, które:

  • mają skórę wyjątkowo cienką
  • przykuwają uwagę jasną karnacją
  • borykają się z częstymi podrażnieniami

Warto wiedzieć, że kiedy dojdzie już do pojawienia się pajączków ich całkowite usunięcie będzie możliwe jedynie z pomocą lekarza. Lepiej więc odpowiednio wcześnie wdrożyć właściwą pielęgnację, która wzmocni naczynia krwionośne i sprawi, że skóra lepiej będzie znosić szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Alkohol a cera naczynkowa

Osoby, które mają problem z pękającymi naczynkami powinny zrezygnować z alkoholu. Chodzi tutaj zarówno o ten, który wypijamy wraz z winem, piwem czy wódką, jak i ten, który obecny jest w kosmetykach. Spożywanie wyskokowych napoi to gwałtowny wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Takie wahania odbijają się na kondycji naczyń krwionośnych, powodując ich zwiększoną kruchość. Wrażliwa cera czerwieni się i puchnie. Używanie kosmetyków z alkoholem to z kolei ryzyko wysuszenia skóry i jej silnego podrażnienia.

Cera naczynkowa i peeling enzymatyczny

Złuszczanie naskórka jest istotne niezależnie od tego, jaki typ cery mamy. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami cery naczynkowej, stosować można jedynie peeling enzymatyczny. Usuwa on martwe komórki naskórka, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Cera Naczynkowa a flawonoidy

Warto wzmacniać naczynia krwionośne nie tylko przy pomocy kremów i maseczek, ale również stosując substancje pochodzenia roślinnego, które zawierają flawonoidy – substancje skutecznie zmniejszające kruchość naczyń krwionośnych. Znaleźć można je między innymi w rumianku, popularnej zielonej herbacie oraz arnice górskiej. Decydując się na zieloną herbatę, trzeba jednak pamiętać, że cudowne właściwości posiada ona tylko wtedy, kiedy parzona jest zgodnie z regułami sztuki.

Pielęgnacja Cery Naczynkowej

Cera naczynkowa odznacza się niezwykłą wrażliwością. Kupując więc środki do jej codziennego oczyszczania, należy koncentrować się na delikatnych żelach oraz mleczkach. Absolutnie zakazane jest sięganie po mydła oraz środki myjące, które zawierają w swoim składzie alkohol. Wielu dermatologów zaleca wręcz, aby myć ją jedynie wodą micelarną.

Opalanie a cera naczynkowa

Właściciele cery naczynkowej muszą, niestety, pożegnać się z opalaniem. Promieniowanie UV może prowadzić do powstawania bolesnych stanów zapalnych, które objawiać się będą wyjątkowo nasilonym rumieniem. Pękaniem kruchych naczynek będzie zdecydowanie szybsze. Cera naczynkowa wymaga więc stosowania kremów do opalania i to tylko tych, które mają naprawdę wysoki filtr. Sięgać po nie trzeba nie tylko latem, ale również zimą. Unikać należy nie tylko naturalnego słońca, ale też opalania w solarium.

Zobacz także: Tłusta cera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj