Gdy idziesz ulicą, pewnie zazdrościsz tym wszystkim kobietom, które mają piękne i gęste włosy. One zawdzięczają to odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Jeżeli w ciągu dnia poświęcisz kilka minut więcej włosom, też możesz takie mieć. Przeczytaj, jak dbać o włosy.

Jak dbać o włosy – od czego zacząć?

Musisz być świadoma tego, że jeżeli twoje włosy są bardzo zniszczone częstymi zmianami kolorów, częstym farbowaniem, czy też codziennym traktowaniem ich prostownicą i lokówką, to nie poprawisz ich kondycji z dnia na dzień. Jest to bardzo długotrwały proces, wymagający odpowiednich ruchów z twojej strony i konsekwencji w działaniu.

Tak naprawdę nie jest konkretnie powiedziane, co zadziała na twoje włosy. Każdy włos reaguje inaczej. Dlatego niektóre dziewczyny używające nałogowo prostownicy mają piękne włosy, a ty widzisz niekorzystne efekty w postaci rozdwojonych końcówek już po pierwszym użyciu. Musisz, więc obserwować, co przynosi oczekiwane rezultaty i stosować tą metodę.

Zobacz także: Jak wzmocnić włosy? Sprawdzone sposoby redakcji

Jak sprawić, aby włosy były piękniejsze?

Na pewno słyszałaś powiedzenie: jesteś tym, co jesz. To prawda. Jeżeli na okrągło dostarczasz swojemu organizmowi śmieciowego jedzenia, to jak ma się on prawidłowo regenerować?  Na początek zacznij od prawidłowo zbilansowanej diety. Zwiększ spożycie białka (mięsa, ryby, jaja), ponieważ białko to budulec komórek. Ciężkie potrawy zamień na lekkostrawne, jedz dużo owoców i warzyw. Pij wodę.

Następnym krokiem jest ocena twoich włosów. Jak dbać o włosy bez dbania o skórę głowy? Zacznij od niej!. O skórę głowy też należy dbać. Sprawdź, czy jest odpowiednio nawilżona, a może masz skłonności do łupieżu? Weź też pasemko włosów i dobrze się mu przyjrzyj. Oceń, czy jesteś posiadaczką cienkich czy tez grubych włosów, czy są gęste, czy mają zniszczone końcówki, a może są suche? Weź pod uwagę to, czy farbujesz włosy i od jak dawna to robisz. Może używasz za często suszarki i prostownicy? Przyjrzyj się w lustrze i poddaj je kompleksowej ocenie. Taka wiedza przyda ci się podczas doboru odpowiednich kosmetyków.

Dalsza pielęgnacja

Jak dbać o włosy jeśli są bardzo zniszczone i mają rozdwojone końcówki? Nie łódź się – żaden kosmetyk tego nie naprawi. Jedynym wyjściem z sytuacji są nożyczki i wizyta u fryzjera. Jest to najlepsza metoda, aby nasze włosy były zdrowsze i piękniejsze. Jeżeli je zapuszczasz to nie martw się – zdrowe szybciej rosną.

Nasze włosy są podatne na mikrourazy podczas praktycznie wszystkich sytuacji, w jakich się znajdujemy. Zimą działa na nie naprzemiennie niska i wysoka temperatura, są „ubite” pod czapką, a latem padają na nie niekorzystne promienie UV. Używaj podczas tych pór roku odpowiednich, ochronnych kosmetyków.

Na pewno niezależnie od tego, jaki masz rodzaj włosów będą potrzebowały one nawilżenia. Nawilżone włosy to zdrowe włosy. W tym celu zainwestuj w dobrą maskę nawilżającą na włosy. Na resztę kosmetyków pielęgnacyjnych nie wydawaj fortuny.

Zminimalizuj też używanie lokówki i prostownicy. Pamiętaj też, że jeżeli nie potrzebujesz mieć po umyciu suchych włosów za godzinę, to nie musisz używać suszarki. Dobierz odpowiednią szczotkę do Twoich włosów i czesz je delikatnie, nie ciągnąc ich.

Czytaj więcej: Jak dbać o włosy, by były zdrowe i pięknie wyglądały?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj