Swingersi to głównie osoby żyjące w stałych związkach, ale wyglądają one trochę inaczej niż tradycyjne modele. Pary współżyją seksualnie z innymi parami lub osobami i każda z nich wyraża na to zgodę. Kim dokładnie są swingersi i swingowanie?

Kto to swingersi?

Klasyczny model związku kojarzy się z wiernością jednej osobie i, według społecznie uznanych zasad, tylko z nią można współżyć seksualnie. Osoby uprawiające swinging zrywają z tym powszechnym spojrzeniem. Swingersi uprawiają seks z inną parą lub większą ilością osób. Mogą to być nawet znajomi albo obce osoby. Liczba uczestników również może być bardzo różna – od 4 po nawet kilkanaście osób. Dotyczy to zarówno związków nieformalnych jak i małżeńskich. Swingowanie sprawia im przyjemność i stanowi pewne przeciwstawienie się rutynie oraz dodanie urozmaicenia. Zdarza się także, że do par uprawiających seks dołączają single lub singielki.

Pod kątem emocjonalnym nie ma tu różnicy w porównaniu do klasycznych par. Seks z innymi osobami ma charakter czysto fizyczny i z założenia ma nie prowadzić do niczego więcej. Osoby, które na to się decydują mówią także o wielkim zaufaniu do swojego partnera i o tym, że dzięki tej aktywności czują jeszcze większą bliskość. Co więcej, uważają, że w ten sposób zapobiegają zdradom, bo ich chęć spróbowania seksu z kimś innym jest zaspokojona. Oczywiście, swingowanie wiąże się także z różnego rodzaju ryzykiem, np. mimowolnym zakochaniem się, dlatego lepiej dobrze zastanowić się czy jest to właśnie to czego chcemy.

Na czym polega swinging?

Swingowanie to wspólne uprawianie seksu z zabezpieczeniem przez przynajmniej dwie pary lub także z singlami. Może to odbywać się np. na dwóch łóżkach (lub w dwóch różnych innych miejscach) oddzielnie w jednym pokoju lub na jednym wspólnym. Czasem swingersi odczuwają również przyjemność z samego patrzenia na swoją drugą połówkę, gdy ta uprawia seks z kimś innym. Jest to dla nich podniecające. Poza tym bardzo często swingowanie przeradza się w odważne gry erotyczne. Wszystko zależy od preferencji osób biorących w tym udział.

Jak i gdzie uprawiać swinging?

Swingowanie jest coraz bardziej popularne. Z tego powodu powstaje coraz więcej klubów dla swingersów, najczęściej w dużych miastach. Na stronach internetowych można zapoznać się m.in. z zasadami panującymi w takich miejscach, a także z cennikiem. Ceny zależą od tego czy jest to para czy singiel, a także od dnia tygodnia. Singielki mają wstęp za darmo. W kalendarzu klubów znajdziemy wiele tematycznych imprez np. BDSM Night czy Fetysz Fest. Te miejsca to zazwyczaj luksusowo przygotowane sale, z prysznicami, saunami, a także ze specjalnym wyposażeniem. Najwięcej znajdziemy ich w Warszawie (np. Usta Swingers Club), ale również w Łodzi, Bielsku – Białej, Gdańsku i innych.

Niektórzy swingersi preferują jednak zaciszne cztery ściany własnego domu (lub tej drugiej pary) albo pokój hotelowy. W takim wypadku trzeba wykazać więcej inicjatywy jeśli chodzi o znalezienie osób do swingowania. Można to zrobić na specjalnych forach, grupach lub np. stronach internetowych z różnego rodzaju ogłoszeniami, także towarzyskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj