Dłonie są narażone na codzienne, wielokrotne stykanie się z wodą, detergentami. Są to czynniki, które niekorzystnie wpływają na kondycję skóry. Dlatego pielęgnacja dłoni wymaga specjalnego podejścia. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż może się to bardzo negatywnie odbić na ich wyglądzie, doprowadzić do pęknięć naskórka, nieprzyjemnych objawów, zaczerwienienia, pieczenia. Warto unikać takich sytuacji, gdyż piękne i zadbane dłonie są naszą wizytówką. Dlatego konieczne jest systematyczne nawilżanie i odżywianie. Wskazane będą także peelingi oraz masaże.

Co robić żeby mieć piękne i zadbane dłonie?

Konieczne jest kompleksowe podejście do zagadnienia pielęgnacji dłoni. Dzięki temu możemy spodziewać się świetnych efektów w postaci gładkich, zadbanych dłoni, które prezentują się wyjątkowo dobrze. Estetyczna, jędrna skóra wymaga jednak pewnych zabiegów. Dzięki temu będziemy się cieszyć jej nienaganną kondycją przez długie lata. Warto używać delikatnych środków myjących. Tradycyjne mydło zawiera mnóstwo drażniących substancji. Lepiej jest postawić na produkt stworzony z myślą o skórze wrażliwej.

Pielęgnacja dłoni
Pielęgnacja dłoni (fot. Shutterstock)

Ponadto konieczne jest stosowanie rękawic ochronnych w przypadku wykonywania domowych czynności takich, jak zmywanie czy prace porządkowe. Nie należy dopuszczać do stykania się delikatnej skóry dłoni z silnymi detergentami. Zwykłe, codzienne zmywanie naczyń może się negatywnie odbić na kondycji skóry, dlatego jednak lepiej jest się przyzwyczaić do zmywania w rękawicach i to odpowiednio dobranych. W przypadku uczulenia na lateks zalecane jest używanie rękawic winylowych. Nie należy lekceważyć tych zaleceń, gdyż wieloletnie zaniedbania mogą bardzo istotnie przyspieszyć proces starzenia się skóry i powodować jej nieestetyczny wygląd. U niektórych osób można z łatwością zaobserwować takie negatywne objawy– skóra generalnie wygląda młodo i zdrowo, ale wyjątkiem są zaniedbane dłonie.

Konieczne jest także  używanie specjalnych rękawic do prac ogrodowych, obierania warzyw itd. Niektórych zanieczyszczeń nie da się usunąć tak łatwo. Te działania prewencyjne to podstawa. Niezbędne jest też po każdym umyciu stosowanie kremu – nawilżającego i odżywającego, mającego lekko tłustą formułę. Pozwala to poprawić nawilżenie dłoni, ale też podnosi odporność skóry na działanie negatywnych czynników.

Pielęgnacja dłoni – domowe sposoby

To codzienne zalecenia, których należy przestrzegać. Od czasu do czasu warto zaś zafundować sobie specjalne, domowe zabiegi. Należy wykonywać je w takiej kolejności:

    • na początek – wymoczenie dłoni w delikatnym roztworze z mydłem, w solą,
    • peeling połączony z masażem – można kupić gotowy preparat lub przygotować peeling samodzielnie. Wystarczy zmieszać łyżkę cukru z łyżką oliwy i delikatnie masować dłonie, aż do rozpuszczenia się kryształków cukru,
    • następnie należy wetrzeć w skórę sok z cytryny – działa wygładzająco, rozjaśniająco i odżywczo.
    • na koniec – trzeba nałożyć grubą warstwę kremu lub specjalnej maseczki i odczekać aż wsiąknie. Można delikatnie wmasować.

Dowiedz się jak pielęgnować dłonie zimą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj