Nie warto panikować, kiedy podczas spożywania naszego ukochanego wina zdarzy się mały wypadek przy pracy. Istnieje mnóstwo sprawdzonych, domowych sposobów na wywabianie plamy z wina. Oczywiście można oddać zalaną rzecz do czyszczenia chemicznego, jednak jeżeli możemy interweniować szybciej, to przedstawiamy Wam poniżej kilka dobrych porad.

Stare plamy

Domowym sposobem na usunięcie plamy jest mydło, ciepła woda oraz odrobina amoniaku. Innym sprawdzonym sposobem jest również użycie kremu do golenia dla mężczyzn – wystarczy nałożyć go dokładnie na zabrudzone miejsce, a po kilkunastu minutach spłukać do czysta ciepłą wodą. Kolejny dobry sposób, to nacieranie plamy alkoholem i moczenie ubroczonego ubrania przez około 8 godzin w maślance.

Nowe plamy z wina

Plamy z wina czerwonego:

Plamę po czerwonym winie można usunąć za pomocą białego wina lub szampana. Należy szybko zalać wspomnianym trunkiem zabrudzony materiał, a następnie wyprać go w pralce. Zabrudzony kolorowy materiał można namoczyć przed praniem w wodzie z dodatkiem amoniaku, inny sposób to posypanie plamy solą, która wchłonie wilgoć oraz kolor. Następnie należy materiał porządnie wypłukać wodą.

Plamy z białego wina:

Tkaninę można namoczyć w roztworze ciepłej wody i spirytusu. Inny sposób, praktykowany również w przypadku plam, to posypanie grubo solą, a następnie wypranie w gorącej wodzie.

Zobacz także: Jak pozbyć się przebarwień na zębach z wina >>

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj