Smukła sylwetka i płaski brzuch do dla jednych dar od niebios, dla innych zaś wieczna droga przez mękę. Każdy z nas by chciał zawsze wyglądać na wysportowaną osobę, jednocześnie jesteśmy pełni przerażenia w chwili, gdy to nagle nie mieścimy się w nasze ulubione spodnie.

Zgubienie kilku zbędnych kilogramów potrafi być dla nas nie lada wyzwaniem. Gdy jednak już uda nam się uzyskać wymarzony obwód w talii okazuje się, że stoi przed nami nowe wyzwanie – utrzymać żmudnie wybudowaną sylwetkę. Przedstawiamy kilka rad pozwalających nie tylko uzyskać płaski brzuch, ale i zachować ten ciężko osiągnięty stan rzeczy.

  • Uprawiajmy wysiłek fizyczny – jest to podstawa bycia szczupłym. Codziennie korzystamy z różnych środków transportu, minimalizujących nasz ruch. Winda czy samochód to tyko przykłady metod, które z jednej strony przyśpieszają nasze przemieszczanie się, z drugiej zaś zmniejszają naszą aktywność fizyczną. Dokładając do tego siedzący tryb życia w pracy, mamy idealną receptę na powiększanie naszej słabej kondycji fizycznej. Warto więc w możliwie największy sposób korzystać z każdej okazji na dodatkowy ruch. Czy to w pracy czy w domu, warto trochę się poruszać, zamiast wysługiwać się dobrodziejstwami techniki.
  • Ćwiczmy regularnie – uprawianie sportu nie od dziś kojarzone jest z dobrą kondycją fizyczną. Jeśli nasz tryb życia ogranicza w dużym stopniu naszą aktywność fizyczną warto skorzystać z różnego rodzaju zajęć sportowych. Chodzenie na siłownie, aerobik to tylko przykłady całej masy form uprawiania sportu w dzisiejszych czasach. Obecnie sposobów na aktywność jest tak wiele, że wystarczy poszukać i bez problemu powinniśmy znaleźć coś, co nie tylko będzie odpowiadało naszym potrzebom ale wręcz będzie dla nas przyjemnością.
  • Wiedzmy, co jemy – świadomość żywieniowa to podstawa. By mieć płaski brzuch nie musimy koniecznie być na głodowej diecie. Wystarczy, że popracujemy nad tym, jak patrzymy na żywność oraz to, co tak naprawdę dostarczamy naszym organizmom. Ciężko sobie wyobrazić piękną sylwetkę zbudowaną na jedzeniu pączków czy fast foodów. Musimy więc zdobyć minimum wiedzy o zdrowym odżywianiu, o tym co dla nas dobre oraz tym, co pozwoli nam schudnąć. Okazuje się, żeby być na drodze do pięknego brzucha wystarczy regularnie jeść kilka razy dziennie posiłki, składające się z chudych oraz bogatych w składniki odżywcze produktów.
  • Bądźmy konsekwentni – to najtrudniejszy krok. Gdy już przejdziemy przez mękę odchudzania stanie przed nami nowe wyzwanie, czyli utrzymanie danego efektu. Okazuje się by być szczupłym należy przede wszystkim być regularnym w tym, co się robi. Oczywiście odstępstwo raz na jakiś czas od reżimu treningowego oraz diety nie będzie szkodliwe. Ważne jest natomiast by było to raz na jakiś czas. Oznacza to, iż musimy po prostu zmienić nasz tryb życia. Nasze dotychczasowe nawyki muszą zostać zmienione, a nasze podejście do samych siebie musi być zmodyfikowane. Pamiętajmy zmiana naszego dotychczasowego trybu życia nie może być dla nas wyrzeczeniem, ona musi być przyjemnością.

Czytaj więcej: Jak schudnąć z brzucha? Sprawdzone sposoby                                                               Plank – ćwiczenie idealne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj