Tran Omega-3 zawiera kwasy omega-3 – niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe (NWKT) pełniące bardzo ważne dla zdrowia funkcję. Stanowią między innymi budulec tkanki mózgowej, wpływają na jakość błon komórkowych wszystkich komórek organizmu, mają znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, stanowią ważny czynnik rozwoju mózgu i zachowania sprawności umysłowej aż do późnego wieku.

Najważniejsze kwasy omega-3

Najważniejsze kawsy omega-e to DHA – kwas dokozaheksaenowy i EPA – kwas eikozapentaenowy. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA, EPA) wspomagają również prawidłowe funkcjonowanie serca oraz mają korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Dodatkowo kwasy te wpływają korzystnie na wzrost poziomu we krwi „dobrego cholesterolu” (HDL), obniżając równocześnie poziom „złego cholesterolu” (LDH). Chronią w ten sposób żyły i tętnice przed miażdżycą i innymi chorobami układu krążenia. Dodatkowo, ze względu na udział kwasów DHA i EPA w produkcji hormonu szczęścia (serotoniny), wykazują one działanie antydepresyjne. Badania dowodzą także, że kwasy omega-3 mają pozytywny wpływ na tkankę kostną, wspomagając wchłanianie wapnia z jedzenia.

Komu zalecana jest suplementacja Tranem Omega-3?

Kasy omega-3 są niezbędnymi składnikami diety, gdyż organizm człowieka nie może ich sam wytworzyć. Suplementacja tranem zalecana jest zwłaszcza dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym. Zawarte w tranie kwasy tłuszczowe stanowią niezbędne wsparcie dla mózgu i układu nerwowego każdego dziecka.

Dlaczego wybraliśmy preparat Tran Omega-3 1600 mg, Nordic Naturals?

Tran Omega-3 Firmy Nordic Naturals jest w formie przyjemnego w smaku, cytrynowego preparatu w płynie. Zalecana dzienna dawka to 5 ml, co odpowiada 1560 mg kwasów Omega-3. Preparat zawiera następujące kwasy Omega-3 w swoim składzie:

  • EPA-750 mg,
  • DHA -550 mg,
  • inne kwasy omega 3 -300 mg na 5ml.

Tran Omega-3 Firmy Nordic Naturals jest testowany przez niezależne, certyfikowane laboratorium w zakresie obecności toksyn środowiskowych, w tym metali ciężkich. Wszystkie oleje rybie w tranie są w formie trójglicerydów i przewyższają najsurowsze międzynarodowe standardy czystości.

W skład preparatu Tran Omega-3 1600 mg, Nordic Naturals wchodzą:

  • oczyszczony głębinowy olej rybny (z anchois i sardynek),
  • naturalny aromat cytrynowy,
  • d-alfa-tokoferol,
  • ekstrakt z rozmarynu (naturalny konserwant).

Preparat nie zawiera glutenu, pochodnych mleka, sztucznych barwników i aromatów.

Polecane Produkty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj