Stylizacja i pielęgnacja brwi to, zdaniem kosmetyczek, temat rzeka. Tak jak zmienia się moda na ubrania, tak zmienia się również sposób stylizacji brwi w zależności od aktualnych trendów. Kiedyś modne były cieniutkie brwi, dziś przez internetowe influencerki lansowana jest moda na tzw. „fluffy brows” ,„bushy brows” czy „soap brows”, czyli w skórcie krzaczaste brwi. Ale nie tylko kształt brwi jest istotny. Niemniej ważny jest ich kolor. A ponieważ natura nie zawsze odpowiada na nasze potrzeby i brwi nie mają odpowiedniego koloru, wówczas trzeba sięgnąć po kolorowe kosmetyki. Bardzo łatwo zmienić kolor brwi w domu, malując je kredką, cieniem lub specjalnym żelem modelującym. Zdecydowanie trwalszą metodą będzie natomiast henna pudrowa.

Co to jest henna pudrowa?

Henna pudrowa jest to zarówno produkt, który możesz kupić w sklepie kosmetycznym, ale jest to również zabieg. Zabieg henny pudrowej przeprowadzany w profesjonalnym salonie kosmetycznym polega na nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu (tzw. architektura lub geometria brwi) oraz pomalowaniu brwi przy jednoczesnym odżywieniu włosków i skóry pod nimi.

Henna pudrowa nazywana jest również henną naturalną, ponieważ, zgodnie z zapewnieniami producentów, zrobiona jest w 100% z naturalnych składników. Trzy główne składniki to lawsonia, indygo i amla. Za kolor w głównej mierze odpowiada lawsonia, która przyciemnia włoski. Ponieważ daje ona czerwony pigment, neutralizuje się go proszkiem indygo, który ma kolor niebieski. Mieszanka tych dwóch naturalnych pigmentów pozwala uzyskać głęboką i trwałą barwę. Kolejnym składnikiem jest ekstrakt amla, który odżywia, nabłyszcza i wzmacnia brwi po zabiegu.

Henna pudrowa występuje w postaci proszku. Żeby można ją było rozprowadzić na brwiach, należy wymieszać proszek z płynem. Producenci polecają tutaj specjalny płyn dedykowany do henny pudrowej,  ale polecana jest również woda utleniona, woda mineralna lub destylowana. Ważne jest, by zachować odpowiednie proporcje proszku do płynu, by otrzymać konsystencję dość gęstej pasty.

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabieg henny pudrowej możesz wykonać samodzielnie w domu, ale jeśli robisz to pierwszy raz i nie masz doświadczenia w malowaniu brwi, polecamy skorzystać z usług kosmetyczki. Dlaczego? Ponieważ henna pudrowa to dość trwała koloryzacja i wszelkie niedociągnięcia nie pozostaną niezauważone. Kosmetyczka dodatkowo nada Twoim brwiom odpowiedni kształt, który będzie pasował do Twojej twarzy i dobierze właściwy pigment.

W zależności od miejscowości i salonu, w którym wykonujesz zabieg, ceny za hennę pudrową wahają się od 40 do 140 złotych.

Czytaj również: Czy warto wykonać microblading brwi?

Henna pudrowa – jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwa ponad godzinę. Jeśli korzystasz z usług salonu kosmetycznego, przed zabiegiem Twoje brwi i ich okolice zostaną dokładnie umyte i oczyszczone, a także zostanie zrobiony delikatny peeling. Następnie, za pomocą specjalnej nici barwionej, kosmetyczka wyznaczy wszystkie linie brwi, dzięki którym brwi będą miały właściwy kształt. Źle dobrany kształt brwi bardzo zmienia rysy naszej twarzy, dlatego tak ważna jest geometria brwi. W kolejnym kroku kosmetyczka obrysowuje brwi białą pastą, by zachować ich odpowiedni kontur.

Pora na hennę! Kosmetyczka dobiera kolor pigmentu, przygotowuje pastę i nakłada ją na brwi. Najlepszą metodą nakładania henny jest metoda ombre (zwana również metodą przejścia lub gradientu), która polega na tym, że pigment nakładany jest stopniowo na brwi i zmywany w odpowiednim czasie, by uzyskać naturalny efekt. Początek brwi (od nasady nosa) powinien być jaśniejszy, by ściemniać się ku końcowi, gdzie kolor jest najbardziej intensywny. Zatem, po nałożeniu henny, nie powinno się jej trzymać dłużej niż 6-10 minut przy początku brwi i do 25 minut przy końcach.

Po zmyciu henny kosmetyczka wydepiluje Twoje brwi i nałoży na nie specjalny olejek, który złagodzi podrażnienia po zabiegu.

Jakie są zalety henny pudrowej?

  1. To produkt naturalny.
  2. Daje lśniący i głęboki kolor brwi, który utrzymuje się do 6 tygodni na włoskach i do 2 tygodniach na skórze pod włoskami.
  3. Regularne stosowanie henny pudrowej wzmacnia i odżywia brwi oraz nawilża skórę pod brwiami.
  4. Pomaga w regeneracji brwi i umożliwia ich odbudowę.
  5. Łatwo wykonać ją w domu. Polecamy jednak, by pierwszy zabieg odbył się w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Zobacz także: Jak wyregulować brwi? Praktyczne porady makijażystki

Źródło zdjęcia: <a href=”https://pl.freepik.com/zdjecia/reka”>Ręka zdjęcie utworzone przez lookstudio – pl.freepik.com</a>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj