Przeszczep włosów
fot. elements.envato.com

Wraz z wiekiem wiele osób zaczyna zauważać, iż ich fryzura staje się coraz rzadsza, a liczba włosów gwałtownie się zmniejsza. Z problemem łysienia zmierzy się prędzej czy później znaczny odsetek społeczeństwa. Przyczyną tego zjawiska jest zarówno wiek, jak i przebyte choroby czy uwarunkowania genetyczne. Najczęstszą przyczyną znaczącego przerzedzenia fryzury jest łysienie androgenowe. Osoby zaniepokojone nadmierną utratą włosów sięgają po takie rozwiązania jak zabieg transplantacji włosów. Wykonuje się go w różnych wariantach, na przykład metodą FUE. Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów – na czym polega?

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest u osób, które odczuwają znaczny dyskomfort związany z łysieniem. Przerzedzone włosy to problem około osiemdziesięciu procent mężczyzn i prawie połowy kobiet w średnim wieku. Jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie efektownej fryzury z poprzednich lat jest przeszczep włosów wykonywany różnymi metodami. Najczęściej polega on na pobraniu mieszków włosowych z innej części ciała i wszczepieniu ich w miejscu, w którym występują największe ubytki. Rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, takie jak przeszczep włosów metodą szafirowe FUE. Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zainteresowanych przeszczepem włosów, decyduje się na wykonanie tego zabiegu w Turcji.

Zabieg przeszczepu włosów w Turcji – dlaczego właśnie tam?

Przeszczep włosów w Turcji w klinikach o bardzo wysokim poziomie wykonywany jest przy zastosowaniu innowacyjnej metody znieczulenia, dzięki temu zabieg przebiega całkowicie bezboleśnie. Podczas zabiegu transplantacji włosów zostają przeszczepione mieszki włosowe (inaczej nazywane graftami). W trakcie trwania zabiegu pacjent poddawany jest bezigłowemu znieczuleniu miejscowemu, dzięki czemu nie odczuwa on bólu podczas zabiegu przeszczepu włosów. Zabieg trwa od trzech do sześciu godzin, a w jego trakcie wykonywane są przerwy, podczas których pacjent ma możliwość odpoczynku oraz uzupełnienia płynów. Podczas wykonywanego w Turcji zabiegu przeszczepu włosów spora część pacjentów po prostu śpi, co ukazuje, jak niestresowa dla pacjentów jest transplantacja.

Przeszczep włosów metodą FUE – nowoczesne rozwiązanie w transplantologii włosów

Metoda FUE polega na przeszczepie włosów w niewielkich pakietach graftów przy zastosowaniu precyzyjnych narzędzi. Podczas zabiegu przeszczep włosów dokonywany jest z obszaru dawczego w obszar biorczy (obszar dotknięty łysieniem), a komfort podczas zabiegu zapewnia znieczulenie miejscowe. Narzędzia, którymi wykonywany jest przeszczep posiadają ostrza wykonane z czystego szafiru, co zapewnia bardzo szybki proces gojenia i brak większych ranek i strupków, które często występują podczas zabiegów wykonywanych starszymi metodami. Szafirowe ostrza umożliwiają wykonanie większej liczby kanalików, co pozwala na przeniesienie znacznie większej liczby graftów podczas jednego zabiegu.

Ile zapłacą osoby zainteresowane przeszczepem włosów?

Przeszczepione włosy to duża radość i znaczna poprawa komfortu psychicznego, jednak wszystkie osoby, które interesuje taki zabieg są zainteresowane jego ceną. Przeszczep włosów ile kosztuje w Turcji i co wchodzi w skład pakietów usług? W Polsce cenę wylicza się na podstawie liczby przeszczepionych graftów, tymczasem w Turcji mężczyźni, których dotknęło łysienie androgenowe płacą za cały pakiet usług, w skład których wchodzi nie tylko przeszczep do 5000 mieszków włosowych, ale także przelot, wyżywienie, hotel, lokalny transport oraz opieka polskiego tłumacza. Cena jest uzależniona od metody transplantacji, którą zastosuje lekarz prowadzący na podstawie bezpłatnej konsultacji, a nie od ilości przeszczepianych graftów. Po rozpatrzeniu wszystkich usług, jakie otrzymujemy w pakiecie zabieg przeprowadzony w Turcji okazuje się bardzo atrakcyjny cenowo w porównaniu z przeszczepami w innych krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj