Odpowiednio wyregulowane brwi dodają charakteru każdej kobiecie. Przy ich regulacji warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na kształt brwi, który będzie pasował do twojej twarzy. Przeczytaj ten poradnik, a dowiesz się, jak wyregulować brwi.

Jak wyregulować brwi – od czego zacząć?

Jeżeli nigdy wcześniej nie regulowałaś brwi, musisz na początek ustalić odpowiedni ich kształt. Możesz sobie pomóc rysując delikatnie kształt brwi kredką lub cieniem do brwi. Pamiętaj, aby zrobić to delikatnie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci ustalić odpowiedni kształt brwi:

  • Weź zwykłą kredkę. Będzie ona pomocna przy ustaleniu kształtu brwi;
  • Kredkę oprzyj o skrzydełko nosa i ustaw pionowo w kierunku wewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym kredka styka się z wewnętrznym kącikiem oka i brwią jest punktem, gdzie brew powinna się zaczynać. Zaznacz to miejsce kredką do brwi.
  • Nadal trzymaj kredkę opartą o skrzydełko nosa. Przesuwaj nią teraz w kierunku zewnętrzno kącika oka, aż znajdzie się ona po zewnętrznej stronie tęczówki (patrz przed siebie). Teraz wyznaczyłaś miejsce, w którym powinien być łuk brwiowy, czyli załamanie brwi. Powinno to być mniej więcej w proporcji 2/3 do 1/3 długości brwi.
  • Teraz musisz wyznaczyć punkt, w którym twoje brwi będą się kończyć. W tym celu oprzyj kredkę o skrzydełko nosa i wędruj nią w kierunku zewnętrznego kącika oka aż do momentu, kiedy jej drugi koniec znajdzie się za zewnętrznym kącikiem.

Wszystkie te punkty zaznaczaj delikatnie kredką. Teraz oddal się od lustra i z daleka oceń kształt brwi, czy ci się podobają. Pamiętaj o tym, że nie mogą być zbyt cienkie. Określ, czy twoje brwi mają odpowiedni kształt, który został opisany powyżej.

Regulacja brwi – przejdź do działania

Gdy już ustaliłaś odpowiedni kształt brwi weź do ręki pęsetę. Potrzebne będzie ci jeszcze lustro i dobre oświetlenie pomieszczenia, w którym regulujesz brwi.

Następnie pęsetą wyskubuj kolejne włoski, które wystają poza kształt brwi, które określiłaś wcześniej. Nie wyskubuj włosków, które znajdują się powyżej brwi. Skup się na tych pod łukiem brwiowym. W celu zminimalizowania bólu możesz drugą ręką naciągnąć skórę w miejscu, w którym dokonujesz depilacji. Powinno przynieść ulgę.

Jeżeli gdzieś pozbyłaś się zbyt wielu włosków nie martw się – robisz to pierwszy raz i możesz popełnić błędy. Później możesz domalować brwi kredką lub cieniem do brwi. Przy wybieraniu koloru kredki lub cieni zwróć uwagę na to, aby była ona jaśniejsza od koloru włosów. Czarne lub ciemnobrązowe brwi nie mają nic wspólnego z naturalnością, a wręcz przeciwnie – wyglądają komicznie. Jeżeli więc masz ciemne włosy użyj kredki w odcieniu ciepłego brązu, jeżeli jesteś blondynką idealnym kolorem twoich brwi będzie szarobrązowy.

Zobacz także: Jak zrobić piękne paznokcie ombre?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj