fot. unsplash.com

Zdrowie dziąseł jest ważnym aspektem w pielęgnacji jamy ustnej. Ich krwawienie nie tylko może skutecznie obniżyć nasze samopoczucie, ale często jest też sygnałem poważniejszych problemów zdrowotnych. Nierzadko jednak bywa spowodowane nieprawidłową higieną.

Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie zapobiegać krwawieniu dziąseł i efektywnie dbać o zdrowie jamy ustnej.

Przyczyny krwawienia dziąseł

Jedną z najczęstszych przyczyn krwawienia dziąseł jest niedostateczna higiena jamy ustnej. Płytka bakteryjna gromadząca się na zębach może podrażniać delikatną tkankę i prowadzić tym samym do powstawania stanów zapalnych, obrzęków i innych dolegliwości.

Te objawy są wczesnymi sygnałami stanu zapalnego dziąseł, który, nieleczony, może prowadzić do poważniejszych schorzeń, takich jak recesja dziąseł i w efekcie – utrata zębów.

Poza tym za krwawienie mogą być odpowiedzialne zbyt agresywne szczotkowanie, zmiany hormonalne – na przykład przed okresem lub w czasie ciąży, stres oraz niedoborowa dieta.

Jeśli cierpisz na uporczywe krwawienie dziąseł, koniecznie powiadom o tym swojego stomatologa. Doświadczony lekarz pomoże Ci znaleźć przyczynę dolegliwości oraz dobrać odpowiednie leczenie.

Prewencja

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, problemy z nadwrażliwymi, krwawiącymi dziąsłami mogą wiązać się z niedostateczną higieną, a w przypadku każdej choroby najlepsze, co możesz zrobić, to jej zapobiegać.

fot. unsplash.com

Prewencja w krwawieniu dziąseł obejmuje przede wszystkim regularne i prawidłowe szczotkowanie zębów oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Poza tym warto dbać o zbilansowaną dietę, unikać wyrobów tytoniowych, które fatalnie wpływają na zdrowie jamy ustnej, oraz oczywiście regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny.

Upewnij się również, że używasz odpowiednio dobranej szczoteczki. Model o zbyt twardym włosiu może dodatkowo podrażniać i ranić dziąsła. Warto również stosować pasty do zębów oraz płukanki do ust pomagające zminimalizować problem.

Preparaty pomocne w krwawieniu dziąseł

Szczoteczka i sposób, w jak czyścimy zęby – to tylko dwa czynniki mogące pozytywnie wpłynąć na zdrowie dziąseł. Kolejnym jest wybór odpowiedniego preparatu. Na rynku można znaleźć liczne pasty do zębów i środki, które pielęgnują również dziąsła.

Poszukując odpowiedniej pasty do zębów, warto zwrócić uwagę na produkty Sulphur. W ofercie firmy można znaleźć pastę do zębów Sulphodent oraz Pelogel do stosowania na dziąsła.

Pasta do zębów Sulphodent nie tylko wspomaga leczenie jamy ustnej, ale dodatkowo, ze względu na starannie dobraną kombinację składników aktywnych, pomaga zapobiegać gromadzeniu się płytki nazębnej.

Pelogel z kolei to lek wytwarzany z zagęszczonego wyciągu borowinowego. Dzięki zawartości kwasów humusowych i soli mineralnych działa przeciwzapalnie, a także skutecznie wygasza już istniejące ogniska stanów zapalnych.

Dodatkowo oba preparaty działają ściągająco, zapobiegają rozchwiewaniu się zębów oraz niwelują przykry zapach z ust. To świetna, bezpieczna i skuteczna propozycja dla wszystkich pacjentów borykających się z krwawieniem dziąseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj