fot. elements.envato.com

Masturbacja nadal uważana jest za temat tabu i prawie nikt się do niej nie przyznaje. Mimo, iż statystyki wykazały, że NIE masturbuje się tylko 3 mężczyzn na 100. Jeżeli należysz do tych 97% męskiej populacji, dowiedz się, czy taka metoda na rozładowywanie napięcia seksualnego jest zdrowa. Jeżeli należysz do grupy pozostałych 3%, ta wiedza może Ci się przydać w przyszłości. A co z kobietami, które jednogłośnie twierdzą, że się nie masturbują?  Od dawna wiadomo, że to mit…

Masturbacja w dzisiejszych czasach jest powszechnym zjawiskiem, mimo, iż często się o nim nie mówi. Jest ona powszechna nawet u osób, żyjących w szczęśliwych związkach.  Kiedyś uważano masturbację za domenę młodych, dorastających chłopców, badania jednak wykazały, że również dziewczynki i osoby dorosłe praktykują takie rozładowywanie napięcia seksualnego. Czy takie samozaspokajanie się jest jednak zdrowe?

Co to jest masturbacja?

Masturbacja jest stymulowaniem własnych narządów płciowych samodzielnie, bez pomocy partnera. Przez długi okres czasu uważana była za niezdrowy odruch czy dewiację. Kiedyś była zakazana, uznawana za grzech czy przestępstwo.  Porównywano ją w niektórych krajach do zbrodni morderstwa, ponieważ osoba masturbująca się, dochodząc do ejakulacji (wytrysku nasienia), marnowała materiał, z którego mogło narodzić się kiedyś życie.

Zobacz także:

Masturbacja – prawda i mity

  • Samozaspokajanie jest chorobą, którą trzeba leczyć. Chociaż jeżeli ktoś wpada pod tym względem w obsesję, faktycznie potrzebuje pomocy lekarza psychologa.
  • Masturbacja jest szkodliwa. W normalnych przypadkach nie jest, ale jeśli do podniecenia używa się niestandardowych zachowań, takich jak prąd elektryczny, podwieszanie się czy gumki do zaciskania nasady członka, może być zagrożeniem dla zdrowia, ale też dla życia.
  • Każdy mężczyzna się onanizuje. Faktycznie, w taki sposób zaspokaja się wielu mężczyzn, ale na pewno nie wszyscy. Statystyki wykazują, że masturbuje się 97 mężczyzn na każdych 100 ankietowanych. Niektórzy z nich nie robią tego również ze swoich przekonań religijnych.
  • Masturbacja powoduje bezpłodność u kobiet i impotencję u mężczyzn. Oczywiście jest to nieprawdą w obu przypadkach. Jej częstotliwość nie mają żadnego wpływu na płodność.

Masturbacja a zdrowie psychiczne

Duża liczba osób uważa, że masturbacja jest zła, wynika z niedojrzałości fizycznej i psychicznej. Jednak nie powinno się rozpatrywać jej w tych kategoriach, ponieważ jest ona jak najbardziej normalnym zachowaniem. Oczywiście, jeżeli stosowana jest z umiarem i służy do rozładowania napięcia seksualnego, a nie nerwów. U niektórych bywa tak, że onanizm staje się dla nich uzależnieniem czy dewiacją. U młodych osób zdarza się, że masturbacji używa się, jako metody na rozładowanie stresu czy napięcia. Często niestety takie zachowanie wpływa na ich dalsze życie seksualne i nierzadko powoduje trudności w bliższych kontaktach z partnerami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj