Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wyćwiczenie tych mięśni ma wiele pozytywnych skutków, od większej satysfakcji z seksu, do uniknięcia problemów z nietrzymaniem moczu. Zobacz, dlaczego ćwiczenie na te partie mięśniowe jest tak ważne i jak ćwiczyć, żeby było to skuteczne.

Korzyści z ćwiczenia mięśni Kegla

Ćwiczenie mięśni Kegla, tak jak ćwiczenie innych partii mięśni, nie zaszkodzi, a co więcej może okazać się bardzo pomocne. Najczęściej wymienianą zaletą wyćwiczonych mięśni dna miednicy jest to, że zapewniają one lepszy seks i większą satysfakcję ze stosunku, a nawet łatwiejszy do osiągnięcia i bardziej intensywny orgazm. Poza tym silne mięśnie tej partii ciała ułatwiają poród i sprawiają, że kobieta może urodzić szybciej. Dodatkowo silne mięśnie dna miednicy zapobiegają pękaniu krocza w czasie porodu oraz pozwalają na szybszy powrót do formy po ciąży. Ponieważ mięśnie Kegla mają za zadanie podtrzymywanie narządów wewnątrz jamy brzusznej, mocne mięśnie zapobiegają wypadnięciu macicy, pęcherza. Ćwiczenie tych partii pozwala również uchronić nas przed tak nieprzyjemną dolegliwością, jaką jest nietrzymanie moczu.

Jak znaleźć mięśnie Kegla?

Żeby wiedzieć jakie mięśnie ćwiczyć, najpierw trzeba je zlokalizować. Mięsień Kegla łączy kość ogonową z kością guziczną i wyściela dno miednicy, dzięki czemu przytrzymuje wszystkie znajdujące się w tej okolicy narządy, takie jak macica, pęcherz oraz odbytnica. Żeby wyczuć, gdzie znajdują się mięśnie Kegla najlepiej zahamować strumień moczu podczas wypróżniania się, nie należy jednak tego robić często, ponieważ przytrzymywanie moczu może prowadzić do infekcji i chorób pęcherza. Mięśnie dna miednicy można zlokalizować również wkładając do pochwy dwa palce i napinając mięśnie wokół palców – to właśnie są mięśnie Kegla.

Czytaj także: Kulki Kegla w jaki sposób z nich korzystać?

Jak ćwiczyć, żeby było to skuteczne?

Ćwiczenie tych mięśni nie jest trudne i można robić to praktycznie w każdej chwili i w każdej pozycji, na przykład jadąc autobusem lub siedząc w pracy. Podstawą do tego, żeby mięśnie się wzmocniły jest regularny trening. Aby zobaczyć efekty konieczne jest wykonywanie ćwiczeń co najmniej trzy razy dziennie przez około pięć minut. Trening mięśni Kegla można zacząć od wykonywania 4 serii po około 10 powtórzeń i stopniowo zwiększać ilość serii. Z czasem, gdy dojdziemy do wprawy, a mięśnie zaczną się wzmacniać, dobrze jest zwiększać ilość powtórzeń w pojedynczej serii. Ćwiczenie polega jedynie na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni, więc wymaga użycia specjalnych przyrządów, ani poświęcenia dodatkowego czasu. Optymalny czas napięcia i rozluźnienia to 5 sekund. Istotne jest również, żeby podczas napinania mięśni Kegla, nie napinać mięśni pośladków i brzucha.

Dla urozmaicenia ćwiczeń można wykorzystać kulki waginalne, które są kojarzone głównie z erotycznym gadżetem, jednak doskonale nadają się do wzmacniania mięśni dna miednicy. Żeby pobudzić mięśnie do działania wystarczy spowodować drgania kulek, na przykład poprzez chodzenie. Wtedy mięśnie dna miednicy zaciskają się niezależnie od naszej woli. Podczas takich ćwiczeń można wykonywać codzienne obowiązki, na przykład odkurzać czy sprzątać, ale najlepsze efekty osiąga się, jeśli w czasie trzymania kulek w pochwie wykonuje się dodatkowo ćwiczenia fitness, biega się lub tańczy.

Ćwiczenia dla mężczyzn

Na ćwiczenia mięśni Kegla powinni się zdecydować również panowie. W przypadku mężczyzn główne zalety wyćwiczonych mięśni Kegla to lepsze kontrolowanie wytrysku, twardości penisa w stanie wzwodu oraz przepływu moczu. Ćwiczenie mięśni Kegla zwiększa sprawność seksualną mężczyzn oraz sprawia, że będą oni zdolni do aktywności przez długie lata. Tak jak w przypadku kobiet, ćwiczenie mięśni Kegla mężczyzn nie wymaga dodatkowych akcesoriów i może być wykonywane praktycznie w każdej sytuacji.

Zobacz również: Trening mięśni Kegla, to też szansa na osiągnięcie wytrysku przez kobietę >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj