Uprawianie miłości jest czynnością, która dotyczy praktycznie nas wszystkich. Według Darwina rozmnażanie się jest podstawową funkcją każdego organizmu oraz głównym „celem” samego DNA, które przede wszystkim chce się łączyć oraz mieszać, aby wygenerować ulepszoną, jeszcze bardziej przystosowaną do środowiska wersję samego siebie. Seks jest więc jednym z bardziej wspólnych elementów życia, nie tylko naszego ale wręcz łączącego nas ze światem zwierząt.

Uprawianie seksu jest zachowaniem, które człowiek nie tylko skutecznie opanował, ale przede wszystkim rozwijał, w celu osiągania jak największej przyjemności z tej czynności. Jak się okazuje ten element różni nas właśnie od świata zwierząt i podobno tylko delfiny, tak jak człowiek, uprawiają tą czynność z czysto hedonistycznych pobudek. O ile inne gatunki zwierząt popychane są do seksu za sprawą instynktu, człowiek potrafi wręcz delektować się nim, jego przeżywaniem oraz możliwościami, jakie niesie za sobą świat erotyki.

Nic więc dziwnego, że w chwili, gdy zaczyna u nas odzywać się proces dojrzewania płciowego, nie tylko zaczynamy interesować się seksem, ale również fantazjujemy na jego temat oraz poświęcamy coraz więcej uwagi płci przeciwnej. Normy społeczne a także rzeczywistość, w jakiej funkcjonujemy, niestety nie pozwalają nam zaspokoić rządz, które pojawiają się już w młodym wieku. Stąd też większość osób musi czekać do momentu, gdy staną się odpowiednio starsi lub zwiążą się z jakimś partnerem, z którym to będą mogły mieć miejsce pierwsze eksperymenty z zakresu życia seksualnego.

Seks – krępująca sprawa

W innej sytuacji są natomiast osoby, którym nie udało się przez większą część życia zbliżyć do płci przeciwnej, na tyle by mogło dojść do sytuacji intymnej – muszą one żyć w świecie marzeń, który jednocześnie ma wszechobecną pożywkę, w postaci erotyki, pornografii oraz seksu obecnego w kulturze masowej. Takie jednostki, gdy już dojdzie do zbliżenia mogą mieć poważny problem z wykonywaniem czynności, tak zdawałoby się oczywistej, jak stosunek płciowy. Podobny problem mogą mieć również osoby, które do tej pory miały na tyle ograniczone lub rzadkie kontakty seksualne, że nie mogą powiedzieć, iż czują się komfortowo, gdy już do takiej sytuacji dochodzi. W obu przypadkach polecamy skorzystać z poniższych rad, które ułatwią zrozumienie jak uprawiać seks.

Spraw, by seks był przeżyciem maksymalnie intymnym

Podstawą sytuacji, w której dochodzi do stosunku płciowego jest przede wszystkim uczucie intymności. Jest ono kluczowe, ponieważ bez niego nie jest możliwe, by czuć się zrelaksowanym i odprężonym. Brak poczucia komfortu może z kolei prowadzić nie tylko do braku osiągnięcia orgazmu ale również potrafi sprawić, że cała sytuacja będzie krępująca. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że uczucie bliskości z drugą osobą, jest podstawą przyjemności osiąganej w trakcie stosunku płciowego.

Ogranicz stres

Ważne jest więc, by w trakcie uprawiania seksu czuć się maksymalnie komfortowo oraz bezpiecznie. Można to osiągnąć na przykład poprzez dobrą komunikację z drugą osobą oraz pozwolenie, by do stosunku doszło naturalnie. Wymuszanie tej chwili, wyczekiwanie jej lub umawianie się na seks, mogą tylko spotęgować napięcie związane z wymuszaniem odpowiedniego nastawienia na konkretny moment.

Pozwól na naturalny bieg wydarzeń

Najlepiej jest, gdy do stosunku dochodzi naturalnie, bez konieczności specjalnego przygotowywania się na ta chwilę. Pozwala to nie tylko na spontaniczne działanie, ale również wzmacnia emocje, jakie powstają u obu osób. Dzięki temu działa się bardziej naturalnie, a dodatkowy dreszczyk emocji, zamiast powodować napięcie, wzmacnia doznania oraz sprawia, że obie strony działają swobodniej.

Przygotuj się

Istotnym elementem jest odpowiednie zaaranżowanie całej sytuacji. W chwilach, gdy namiętność bierze górę nad rozsądkiem i nie ma możliwości przygotowania się do uprawiania seksu, powinno się przynajmniej zadbać o podstawowe kwestie, takie jak higiena. Pamiętać należy, że stosunek płciowy to przede wszystkim bliski fizyczny kontakt i lepiej w ogóle nie podchodzić do całej sytuacji, gdy na przykład obawiamy się o stan owłosienia nóg lub nieświeży oddech.

Nie bądź egoistą

Sam stosunek prowadzić ma z założenia do orgazmu, najlepiej obojga partnerów. Nie jest to jednak proste zadanie, a sytuacje przedstawiane na filmach, gdy to obje partnerów osiąga szczytowanie w tej samej chwili, są raczej piękną wizją, aniżeli obrazem dnia codziennego. By maksymalnie przybliżyć się do takiej wizji, koniecznym jest, by partnerzy potrafili kontrolować w pełni swoje zachowanie oraz umieli wpływać na odczucia drugiej osoby. Brak „zgrania się” w trakcie stosunku oraz egoizm jednego z partnerów, są głównym przeszkodami w osiągnięciu wspólnego orgazmu.

Czytaj również: Orgazm łechtaczkowy – jak go osiągnąć

Jak uprawiać sex, by wczuć się w sytuację

Spełnienie w trakcie stosunku powinno być celem obojga partnerów. Utrudniać je może przede wszystkim brak emocjonalnej komunikacji z drugą osobą. Osiągnięcie wspólnego celu wymaga współpracy, konieczne jest więc, by oprócz stworzenia odpowiedniej dla obu osób atmosfery, zadbać o dobre rozumienie się w tym, co właśnie się dzieje. Sytuacja intymna jest pozbawiona w dużej mierze dialogu, jako głównej formy komunikacji, przedkładając czyny nad słowa. Oznacza to, że w celu skutecznego doprowadzenia drugiej osoby do orgazmu musimy wczuć się nie tylko w odgrywanie swojej roli, ale też to, co się dzieje w drugiej osobie. Musimy potrafić komunikować swoje intencje oraz umieć zrozumieć, co dzieje się z partnerem, niezależnie od tego, kto pełni rolę dominującą w trakcie stosunku.

Praktykuj

Podstawą skutecznego działania są przede wszystkim umiejętności oraz doświadczenie. Trudno uwierzyć, że ktoś debiutując (szczególnie w sytuacji intymnej) będzie w ogóle wiedział jak się zachować. Konieczne jest więc, by postarać się o zdobycie możliwie najwięcej doświadczanie, najlepiej z różnymi partnerami. Techniki stosowane wobec jednej osoby, mogą się okazać zupełnie bezużytecznymi w przypadku kogoś innego. Warto jest więc pamiętać, że seks to nie jest prosta, powtarzalna czynność – to przede wszystkim bliski kontakt z drugim człowiekiem. Oznacza to, że im bardziej doświadczeni będziemy w generowaniu poczucia bliskości, zrozumienia oraz wspólnego przeżywania przyjemności z innymi ludźmi, na poziomie intymnym, tym łatwiej nam będzie rozwijać swoje umiejętności seksualne.

Zobacz także: Co wiesz o seksie? Czy na pewno to prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj