Utrzymanie zdrowej skóry jest niezwykle ważne. Oczywiście, właściwe odżywianie, aktywność fizyczna i picie przynajmniej 2 litry wody dziennie może pomóc w pielęgnacji skóry. Nie zapominaj jednak o złuszczaniu. Dzięki niemu, Twoje stopy będą zdrowe, czyste i ładne. Możesz w ten sposób uniknąć modzeli i infekcji wywołanych zatkanymi porami. Dowiedz się dlaczego warto używać skarpetki złuszczające.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające rozbijają wewnętrzne warstwy twardego martwego naskórka. Zachęca do tworzenia nowych komórek skóry. Większość produktów do domowego peelingu zawiera roztwór alfa-hydroksykwasu, kwasu glikolowego i mlekowego, a także beta-hydroksykwasu salicylowego. Najczęściej znajdują się w nich również składniki nawilżające, takie jak gliceryna, witamina E i odżywcze oleje roślinne.

Skarpetki złuszczające – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Tego typu skarpetki są bardzo skuteczne. Eliminują martwy naskórek. Wygładzają i rozjaśniają matową skórę. Co ważne, efekty są trwałe. Zwykle utrzymują się przez kilka tygodni.

Jeśli jednak oczekujesz natychmiastowego rezultatu, możesz być nieco rozczarowany. Czasami będziesz musiała poczekać 5 dni, aż martwy naskórek zacznie się łuszczyć. Warto jednak trochę poczekać. Na pewno będziesz zadowolona z efektów.

Podobnie jak w przypadku peelingu do twarzy, złuszczające skarpetki nie są dla wszystkich. Szczególnie, jeśli cierpisz na egzemę lub łuszczycę albo masz nadwrażliwą skórę. Nie zakładaj skarpet na skaleczone, obrzęknięte lub obolałe stopy. Pamiętaj również, że nawet jeśli do tej pory nie miałaś żadnych problemów ze stopami, po zdjęciu skarpet, mogą być nadwrażliwe.

Maska do stóp

Maska do stóp cieszy się coraz większą popularnością. Wspiera detoksykację ciało. Wyciąga zanieczyszczenia, przyspiesza złuszczanie naskórka i poprawia krążenie. Ponadto intensywnie złuszcza i nawilża twardą skórę stóp. Zatrzymuje i eliminuje brzydkie zapachy. 

Maseczka do stóp różni się od balsamu tym, że najczęściej nakłada się ją, a następnie dokładnie spłukuje po trzech-pięciu minutach. Nie stosuje się jej również codziennie, ale na przykład raz na tydzień, w ramach pielęgnacji stóp.

Jak używać maski do stóp?

Aby czerpać wszystkie zalety z tego produktu, zacznij od złuszczania stóp. Możesz to zrobić za pomocą pumeksu, pilnika do stóp, produktu do peelingu lub specjalnych skarpetek złuszczających. 

Rozprowadź cienką warstwę maski na całej stopie. Uważaj, by nie pominąć podeszew, palców i górnej części stóp. Poczekaj, aż maseczka całkowicie wyschnie. Może to potrwać od trzech do dziesięciu minut. Teraz spłucz ciepłą wodą, a następnie obficie spryskaj dobrej jakości płynem lub kremem do stóp.

Ochrona przed bólem

Właściwa pielęgnacja stóp chroni przed bólem. Modele mogą powodować znaczny dyskomfort. Dlatego warto im zapobiegać. Dodatkowo suche, pękające stopy mogą być bardzo bolesne. Postaraj się więc regularnie nawilżać skórę.

Wreszcie, systematyczne szorowanie i stosowanie kremu do stóp stymuluje przepływ krwi. W ten sposób możesz złagodzić dolegliwości bólowe. Jeśli masz trochę więcej czasu, wykonaj masaż stóp podczas nakładania kremu nawilżającego. Nawet kilka minut może znacząco poprawić samopoczucie.

Zobacz: jak mieć piękną skórę przez lata >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj