Znasz to paraliżujące uczucie, kiedy musisz na przykład publicznie wystąpić albo po prostu wejść do pomieszczenia pełnego ludzi? Ogarnia cię strach i czujesz panikę? A może czujesz strach nawet chodząc po ulicy i nie wiesz, co się z tobą dzieje? Być może cierpisz na tak zwany chroniczny wstyd, który jest dosyć trudny do zdiagnozowania i wyleczenia. Aby lepiej zrozumieć tę przypadłość warto przeczytać książkę Terapia chronicznego wstydu!

Książka Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna

Niektórzy ludzie mogą odczuwać się zagubieni w otaczającej ich rzeczywistości, a kontakt międzyludzki może stanowić dla nich spore wyzwanie. Autorka powyższej książki Patricia A. Young doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jest psychoterapeutką z długoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem w pracy z pacjentami z tego typu zaburzeniem. Książa jest więc owocem jej długoletniej pracy.

Autorka stara się wyjaśnić zagadnienie chronicznego wstydu z niemal każdej perspektywy, aby pacjent lub terapeuta pracujący z tego typu pacjentami mógł dokładnie zrozumieć w czym tkwi problem. Ukazuje zarówno neurobiologiczną perspektywę, jak i to w jaki sposób choroba objawia się na co dzień. Język publikacji jest na tyle przywalanie napisany, że każdy, nawet bez medycznej wiedzy, jest w stanie odpowiednio zrozumieć poruszane zagadnienie. Książka Terapia chronicznego wstydu jest więc idealnym wyborem zarówno dla wstydliwych, jak i dla psychologów. Ponadto ciekawe jest też to, że autorka podaje w książce szereg przypadków związanych z tą dolegliwością oraz proponuje możliwe rozwiązania danego problemu. Jeden z rozdziałów jest całkowicie poświęcony próbie walki z chorobą. Young radzi czytelnikowi, w jaki sposób walczyć z chronicznym wstydem, aby móc normalnie funkcjonować. Jeśli więc zauważyłeś/łaś u siebie objawy, które mogą wskazywać na to, że cierpisz właśnie na to zaburzenie, ta książka może się okazać dla ciebie świetną pomocą. Zanim udasz się na terapię, spróbuj zanurzyć się w tej lekturze i znajdź dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Terapia chronicznego wstydu, to obowiązkowa pozycja dla ciebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj