Plastyka pochwy to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Waginoplastyka ma wiele zalet. Czy jednak jest ona w pełni bezpieczna? W przypadku jakich dolegliwości warto zdecydować się na plastykę pochwy?

Ginekologia estetyczna ma coraz więcej zwolenników. Zabiegi takie cieszą się rosnącą popularnością, gdyż pozwalają na pozbycie się wielu kompleksów, odzyskanie codziennego komfortu oraz satysfakcji z życia seksualnego. Bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z tej kategorii jest plastyka pochwy. Decydują się na nią kobiety w różnym wieku. Celem waginoplastyki jest przede wszystkim wzmocnienie ścian pochwy, a także jej zwężenie. Niekiedy przeprowadzana jest także całkowita rekonstrukcja pochwy. Wszystko zależy od zaleceń lekarza lub też efektu, jaki uzyskać chce pacjentka. Jak wygląda taki zabieg? Gdzie można go wykonać?

Waginoplastyka — na czym polega?

Plastyka pochwy to zabieg z dziedziny ginekologii estetycznej. Jego głównym celem jest poprawa jędrności oraz napięcia mięśni pochwy. Waginoplastyka pozwala także na zwężenie ścian pochwy. W jej zakres można zaliczyć również zabiegi takie jak plastyka macicy. Polega na korekcie pochwy poprzez usunięcie uszkodzonych lub zwiotczałych tkanek, mogących powodować problemy w sferze seksualnej, a także sprawiać dyskomfort przy codziennym funkcjonowaniu.

Zabieg, jakim jest plastyka pochwy, wykonuje się przeważnie metodą laserową. Większość pacjentek twierdzi, że jest on bezbolesny. Oczywiście towarzyszy mu znieczulenie. Waginoplastyka może być przeprowadzana jedynie w specjalistycznej klinice przez odpowiedniego lekarza. Przeważnie zabieg wykonuje ginekolog plastyczny.

Plastyka pochwy — kiedy warto się zdecydować?

Plastyka pochwy jest zabiegiem, na którego wykonanie decyduje się obecnie coraz więcej kobiet. Jest wiele powodów, dla których cieszy się on tak dużą popularnością. Waginoplastyka najczęściej przeprowadzana jest jednak u kobiet, które w wyniku utraty elastyczności pochwy straciły możliwość czerpania satysfakcji seksualnej. Takie dolegliwości występują szczególnie często u pań, które urodziły więcej niż jedno dziecko.

Niekiedy wady budowy narządów płciowych są wrodzone. W takich przypadkach rekonstrukcja pochwy również będzie pomocna. Warto zaznaczyć, że rozluźnienie pochwy może prowadzić również do wielu innych dyskomfortów. Wśród najczęściej występujących wymienić można nietrzymanie moczu, czy częste infekcje. Plastyka pochwy pozwala przywrócić jej pierwotny kształt i napięcie, dzięki czemu wszystkie wyżej wymienione dolegliwości zostają wyeliminowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj