Peeling kawitacyjny to jedna z bezpieczniejszych, a zarazem bezbolesnych metod oczyszczania skóry. Peeling kawitacyjny jest mniej bolesny niż manualne oczyszczanie skóry i delikatniejszy niż mikrodermabrazja. Wykonuje się go przy użyciu aparatu wysyłającego ultradźwięki. Jest na tyle bezpieczny, że można go stosować przy każdym rodzaju skóry. Najbardziej poleca się go osobom z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, tłustą i przetłuszczającą się cerą, po lecie, gdy skora jest zmęczona słońcem. Ponadto w jego efekcie mamy nie tylko złuszczony martwy naskórek, lecz także rozjaśnioną cerę, poprawiony metabolizm wewnątrzkomórkowy i usunięte nadmiary serum, zgromadzone w porach i mieszkach włosowych.

Jak przebiega?

Jak każdy zabieg, peeling wykonuje się na uprzednio dokładnie oczyszczonej z makijażu twarzy. Skórę należy dobrze zwilżyć. Po mokrych fragmentach twarzy przesuwa się specjalną szpatułką, połączoną z urządzeniem emitującym fale ultradźwiękowe. Całość trwa od pół godziny do godziny. W salonach kosmetycznych najczęściej peeling kawitacyjny jest wstępem do kolejnych zabiegów. Skóra twarzy jest po nim bowiem lepiej przygotowana na wchłanianie dobroczynnych substancji z zastosowanych później maseczek czy ampułek. W związku z tym peeling stosuje się często nieregularnie, ale można go też wprowadzić do obowiązkowej pielęgnacji i wykonywać raz w miesiącu.

Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?

Pierwszym i najważniejszym efektem zastosowania peelingu kawitacyjnego jest oczyszczona skóra. Nie sposób osiągnąć tego samego skutku nawet przy najdokładniejszym codziennym demakijażu i myciu twarzy w domu. Kolejny efekt to odświeżenie, ponieważ skóra pozbawiona zanieczyszczeń, martwego naskórka i nadmiaru serum, wygląda młodziej. W wyniku poprawy mikrokrążenia skóra jest w stanie lepiej się odnawiać. Dodatkowo peeling kawitacyjny powoduje wygładzenie zmarszczek.

Kto nie powinien stosować peelingu kawitacyjnego?

Głównym przeciwwskazaniem jest ciąża, ponieważ zabieg odbywa się przy zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Nie stosuje się go u osób chorujących na nowotwory, z metalowymi implantami, zmagającymi się z ostrymi stanami zapalnymi oraz zakrzepami.

Zobacz także: Badania zalecane przy łysieniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj