Źródło: pixabay.com

Wypadanie włosów na tle androgenowym jest często dziedziczne. Jego pierwsze objawy mogą pojawić się już około 30 roku życia lub wcześniej. Panowie, którzy cierpią na łysienie androgenowe, zmagają się z kompleksami, gdyż wyglądają na znacznie starszych od swoich rówieśników. Rozwiązaniem ich problemów jest zabieg, pozwalający przeszczepić mieszki włosowe w skórę, która jest ich pozbawiona.

1. Leczenie łysienia — metody

2. Kiedy potrzebny jest przeszczep włosów?

Leczenie łysienia androgenowego może polegać na przeszczepie włosów. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób odzyskania bujnej fryzury. Można również zastosować go w przypadku łysienia plackowatego, które pojawia się także u kobiet. Kto może skorzystać z przeszczepu włosów? Kiedy powinno się go wykonać?

Leczenie łysienia — metody

Leczenie wypadania włosów i łysienia androgenowego często przyjmują te same formy. Niestety, wypadanie włosów można skutecznie ograniczyć za pomocą wcierek i szamponów oraz poprawy diety. Przyczyny łysienia androgenowego są jednak niezwiązane z samym wypadaniem włosów, które jest procesem naturalnym. W przypadku łysienia androgenowego zalecany jest przeszczep włosów. Dzięki niemu w miejscach z niedoborem mieszków włosowych pojawiają się nowe cebulki, z których wyrastają włosy.

Przeszczep włosów jest procedurą, która polega na wszczepieniu do wybranej partii skóry mieszków włosowych pobranych od tego samego pacjenta. Cebulki pozyskuje się z tej części głowy, w której jest ich najwięcej, a następnie umieszcza się je w skórze, która została dotknięta przez łysienie androgenowe. Leczenie łysienia androgenowego opiera się zatem na własnych włosach, co ogranicza ryzyko odrzucenia przeszczepu.

Metody leczenia łysienia przeszczepem są zróżnicowane w zależności od tego, w jakiej części skóry brakuje włosów i jak przeszczepia się cebulki włosowe. O wyborze konkretnej metody leczenia decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem.

Kiedy potrzebny jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest potrzebny w przypadku łysienia plackowatego i androgenowego. Mogą zdecydować się na niego również pacjenci, którzy cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów i ich przerzedzenia z powodu chorób tarczycy. Niedoczynność tarczycy jest jedną z nich. Przeszczep powinno się wykonać, gdy inne, mniej inwazyjne metody leczenia zawiodą.  Przed zabiegiem ważne jest skontrolowanie stanu skóry głowy i jej przygotowanie do przeszczepu, by ograniczyć ryzyko odrzucenia przeszczepu i wystąpienia powikłań po wykonaniu zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj