Często, przed wyjściem na ważne dla nas spotkanie, zastanawiamy się, co zrobić by wykonany przez nas makijaż był efektowny, no i oczywiście po kilku godzinach nie spłynął z twarzy, lub co gorsze nie rozmazał się. Nie jest to, aż tak skomplikowane, jakim się z pozoru wydaje, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Makijaż – pielęgnacja twarzy

Najważniejszą z nich jest codzienna odpowiednia pielęgnacja twarzy. Pamiętajmy o tym, że tak jak malarz przystępując do malowania obrazu musi odpowiednio przygotować płótno- to samo powinniśmy zrobić z naszą twarzą. Pamiętajmy, że przynajmniej raz w tygodniu nasza twarz wymaga odpowiedniego oczyszczenia, czyli wykonania pilingu. Do naszej codziennej rutyny, powinno wejść odpowiednie odżywienie i nawilżenie twarzy. Gdy skóra twarzy jest już odpowiednio przygotowana, możemy przystąpić do wykonania makijażu.

Pierwszym krokiem jest jej oczyszczenie przy pomocy toniku z ewentualnych zanieczyszczeń. Następnie nakładamy podkład pod makijaż (także bazę na powieki). Bardzo ważne jest równomierne rozprowadzenie podkładu (w zależności od jego konsystencji, rozprowadzamy go przy pomocy odpowiedniego pędzla, gąbki lub po prostu palcami). Kolejnym ważnym elementem perfekcyjnego makijażu jest utrwalenie podkładu przy pomocy pudru (puder w kamieniu powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce, byś mogła utrwalać przy jego pomocy makijaż, tak by twarz nie wybłyszczała się zbytnio).

Makijaż oka

Ogromnie istotnym elementem makijażu twarzy jest makijaż oka. Wszystkie marzymy o tym, by nasze spojrzenie wywoływało oszałamiające wrażenie. Nie może to, więc być rozmazany spływający i nieestetyczny makijaż oka. Możesz jak już wcześniej wspomniałam zastosować bazę pod podkład, położyć sam podkład, a następnie go umiejętnie przypudrować. Teraz przystępujemy do wykonania makijażu oka. W zależności od tego, jakie panują trendy w danym momencie (także bierzemy pod uwagę miejsce, do którego się udajemy, strój, w którym wystąpimy, oraz typ naszej urody). Po nałożeniu cieni pozostaje dodanie kreski lajnerem i dokładne wytuszowanie rzęs (pamiętajmy o późniejszym ich rozczesaniu, by nie były nieestetycznie posklejane).

Całości ładnego wyglądu oka dopełniają brwi. Pamiętajmy, by były zadbane – wyregulowane. Zaczynamy od ich wyczesania i nadania im odpowiedniego kształtu. Po czym utrwalamy ich kształt przy pomocy żelu i ewentualnie delikatnie przyciemniamy lub uzupełniamy ubytki przy pomocy cieni do brwi.

Makijaż twarzy

Kolejny krok to wymodelowanie twarzy przy pomocy np. bronzera lub specjalnych cieni do modelowania twarzy.

Następnie przystępujemy do makijażu ust. Większość z nas, nie lubi wyrazistych ust i tym paniom polecam nałożenie błyszczyku (obecnie na rynku jest duża ilość tych kosmetyków i wiele z nich dodatkowo odżywia usta). Jeśli jednak dla dopełnienia naszego makijażu konieczne jest nałożenie pomadki, powinnyśmy przed jej użyciem nanieść bazę lub jeśli jej nie posiadamy, po pierwszym jej nałożeniu lekko zapudrować i nałożyć pomadkę ponownie.

Na tak zwane wielkie wyjścia możemy utrwalić całość tak zwanym fikserem, który zapewni nam wielogodzinną trwałość naszego makijażu. Pamiętajcie o powyższych zasadach a wasz wygląd będzie olśniewał, a nie odstraszał.

Zobacz także: W trosce o piękną skórę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj