Wiele nastolatek boryka się obecnie z problemem, jak ułożyć grzywkę na bok, tak, by ładnie wyglądała i trzymała się przez cały dzień.

Każdy włos jest inny – jedne są bardziej podatne na modelowanie i układanie inne wprost przeciwnie, jedne są kręcone inne proste jak „druty”. Czy istnieje jedna sprawdzona metoda, by uzyskać taki efekt, o jaki nam chodzi? Postaram się wam pomóc.

Oto jeden ze sposobów. Potrzebne będą: suszarka do włosów, pianka do modelowania włosów, szczotka (taka do modelowania, nie do czesania), dowolna gumka do włosów i lakier (oczywiście taki do włosów).

Dobrze, by włosy były wcześniej umyte. Wszystkie włosy, poza grzywką spinamy gumką do włosów (żeby nam nie przeszkadzały w pracy). Pozostawioną grzywkę zaczesujemy szczotką do przodu. Nabieramy na dłonie odrobinę pianki do układania włosów i wcieramy ją w grzywkę także u nasady włosów (pamiętaj, że najlepiej jest to robić na wilgotne włosy). Następnie unosimy grzywkę ku górze, rozkładamy palce dłoni i energicznie roztrzepujemy włosy. Bierzemy szczotkę do modelowania i suszarkę, włosy grzywki dzielimy na grube pasma (2/3). Modeluj włosy w pożądanym kierunku, najpierw jedno potem drugie pasmo. Odłóż szczotkę i suszarkę, dłońmi z rozstawionymi palcami ułóż delikatnie grzywkę do uzyskania efektu, jakiego oczekujemy. Fryzurę utrwalamy lakierem, i gotowe.

Zobacz również: Suchy szampon w bibułkach – jak go używać?

Grzywka na bok – sposób ułożenia

Rzeczy, jakie są nam potrzebne w zasadzie się powtarzają, do wymienionych powyżej można jedynie dodać, szampon do mycia włosów i grzebień.

Jeśli do tej pory, twoja fryzura wyglądała inaczej (grzywka na czoło, włosy zaczesane do góry lub przedziałek pośrodku głowy), musi minąć trochę czasu, by twoje włosy przyzwyczaiły się do innego sposobu układania. Dobrze wcześniej iść do fryzjera, żeby podciął grzywkę w taki sposób, by łatwiej się układała. Gdy posiadasz takie umiejętności możesz zrobić to samodzielnie (zawsze rób to na mokrych włosach). Umyj włosy na noc, zrób przedziałek w pożądanym miejscu (dobrze jest oddzielone włosy podpiąć spinką), i z mokrymi idź spać. W ten sposób rano grzywka będzie na właściwym miejscu (postępuj tak do chwili, aż włosy przyzwyczają się do nowej fryzury).  Rano zmocz włosy wodą (lub tylko grzywkę), nałóż preparat do modelowania włosów. Weź do jednej ręki suszarkę, palce drugiej dłoni rozłóż w kształt wachlarza, włącz suszarkę i rozpocznij suszenie grzywki ruchami ku górze i na bok jednocześnie. Gdy włosy będą suche twoja fryzura powinna mieć odpowiedni kształt. Teraz pozostaje tylko utrwalenie jej lakierem. Możesz użyć lakieru także od spodu grzywki (w przypadku włosów delikatnych lub mało podatnych na układanie, efekt utrzyma się o wiele dłużej).

Czytaj także: Jak dbać o włosy? Praktyczne porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj