Chyba każda z nas zna uniwersalny kosmetyk pozwalający szybko odświeżyć włosy i nadać fryzurze objętości, jakim jest suchy szampon. Warto zawsze mieć go w łazience, aby móc w dosłownie dwie minuty poprawić wygląd włosów w sytuacji podbramkowej, gdy nie możemy umyć głowy na przykład z powodu awarii sieci wodociągowej, lub po prostu, jeśli zdarzy nam się wstać zbyt późno i mamy niewiele czasu na przygotowanie się do wyjścia z domu.

Klasyczny suchy szampon ma postać sprayu. Niewiele z nas wie, że produkt ten dostępny jest również w formie wygodnych w użyciu, bardzo praktycznych i ekologicznych bibułek. Suchy szampon w bibułkach to idealne rozwiązanie do noszenia w torebce oraz na podróż samolotem, gdzie niedozwolone jest przewożenie pojemników pod ciśnieniem. Sprawdź, jak używać suchego szamponu w bibułkach.

Jak działa suchy szampon?

Zadaniem tego kosmetyku jest usunięcie z powierzchni włosów oraz ze skóry głowy nadmiaru sebum. Włosy ulegają przetłuszczeniu w wyniku ich obciążenia naturalną wydzieliną gruczołów łojowych znajdujących się na głowie. To jak szybko włosy robią się nieświeże, uzależnione jest od kilku czynników takich jak na przykład od typu włosów oraz sposobu ich pielęgnacji. Przy normalnej i suchej skórze głowy, kosmyki robią się tłuste co kilka dni, a jeśli dotyczy nas problem, jakim jest nadmierne przetłuszczanie się włosów (łojotok), to niekiedy ze względu na nieestetyczny wygląd konieczne jest ich codzienne mycie.

Niestety w życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, w których musimy szybko odświeżyć włosy, a nie mamy dostępu do bieżącej wody, lub po prostu nie możemy umyć głowy. Powody mogą być różne na przykład odcięcie wody z powodu awarii wodociągu, brak czasu, brak warunków do umycia włosów- przykładowo na biwaku nad jeziorem.
W takich podbramkowych sytuacjach z odsieczą przychodzi właśnie suchy szampon. W jego składzie znajdziemy takie substancje jak talk, czy skrobia, które pochłaniają nadmiar sebum z włosów. Dzięki temu kosmyki stają się znacznie lżejsze, bardziej puszyste, przestają być oklapnięte i wyglądają na wyraźnie odświeżone.

Suchy szampon w sprayu wystarczy, rozpylić dokładnie na całych włosach (najlepiej robić to w pozycji z głową w dół), a następnie wyczesać dokładnie pozostałości preparatu z włosów szczotką. Nieco inaczej działa suchy szampon w innowacyjnej formie bibułek, które po prostu przykładamy do powierzchni włosów, ze szczególnym uwzględnieniem ich nasady oraz skóry głowy. W zależności od tego, jaką mamy potrzebę i ile mamy czasu, możemy użyć ich na całą powierzchnię włosów lub tylko w miejscach newralgicznych jak okolice przedziałka, czy kosmyki wokół twarzy.

Czytaj także: Flamboyage wszystko, co warto wiedzieć >>

Zalety szamponu w bibułkach

Unikalne rozwiązanie, jakim są suche szampony w bibułkach, oferuje firma Magicstripes. Produkt ten ma postać bibułek wykonanych z papieru ryżowego, które pokryte są naturalnym pudrem o specjalnie opracowanym składzie. Do niewątpliwych zalet tego kosmetyku możemy zaliczyć:

  • możliwość szybkiego odświeżenia fryzury w każdych okolicznościach, dzięki natychmiastowej absorpcji nadmiaru sebum,
  • łatwość stosowania,
  • małe rozmiary- bibułki zmieszczą się nawet do niewielkiej torebki,
  • suchy szampon w bibułkach jest niezastąpiony w podróży samolotem- możemy go bez problemu zabrać nawet do bagażu podręcznego. Pomoże odświeżyć fryzurę po kilkugodzinnym locie,
  • natychmiast usuwa z włosów i skory głowy nadmiar sebum i poprawia ich wygląd,
  • sprawdzi się idealnie po treningu na siłowni, czy ciężkim dniu w pracy, gdy nie mamy jak umyć głowy, a musimy wieczorem olśniewać fryzurą,
  • nie zawiera soli aluminium, talku, ani innych szkodliwych składników, dlatego jest w pełni bezpieczny dla skóry,
  • jest to kosmetyk wegański i ekologiczny.

Choć suchy szampon w formie bibułek nie należy do tanich produktów kosmetycznych- zapłacimy za niego od 70 do nawet 100 złotych za 50 bibułek, to jednak wato w niego zainwestować, ponieważ jest niezastąpiony w wielu sytuacjach i pomoże szybko uratować nasz wygląd, gdy nie jesteśmy w stanie umyć włosów. Zmieści się w każdej torebce i można go zastosować praktycznie w każdej sytuacji. Suchy szampon w bibułkach to zdecydowanie rozwiązanie godne polecenia.

Pamiętajmy jednak, że na dłuższą metę nic nie zastąpi umycia włosów wodą i szamponem. Suchy szampon co prawda usunie nadmiar sebum z głowy, jednak nie zmyje z włosów kurzu i brudu. Korzystajmy więc z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie umyć głowy.

Zobacz także: Jak dbać o włosy aby były piękne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj