Recepta online
fot. elements.envato.com

Recepta online jest dzisiaj wystawiana coraz częściej. W jaki sposób można ją uzyskać? Na jakie leki przepisywana jest najczęściej? Sprawdź najważniejsze informacje!

Czy receptę można uzyskać przez internet?

Kiedyś, aby otrzymać leki na receptę, konieczne było osobiste udanie się do lekarza. Teraz jednak nie jest to już niezbędne, ponieważ dostępne jest wystawianie recepty online na https://e-recepta.net/

Proces przepisywania leków na odległość – telefonicznie i przez internet – przyspieszyła epidemia COVID-19. Usługa ta okazała się jednak tak wygodna, że pacjenci preferują ją często zamiast tracenia czasu na wizytę w gabinecie.

Gdzie można otrzymać receptę online?

Taką usługę oferuje wiele placówek ochrony zdrowia, co znacznie ułatwia pacjentom otrzymanie recepty na wymagane leki.

W wypisywaniu recept online przodują placówki prywatne, które za usługę pobierają opłatę. Może być ona opłacona jednorazowo albo też jest oferowana w ramach uiszczonego wcześniej abonamentu medycznego.

Wypisywaniem recept online zajmują się także wybrane placówki posiadające kontrakt z NFZ. Wtedy z lekarzem można skontaktować się e-mailowo albo za pośrednictwem strony internetowej, aby otrzymać receptę na wskazane leki. Warto jednak wskazać, że na NFZ jest to możliwe głównie u osób, które są stałym pacjentami.

Jakie leki najczęściej przepisywane są online?

Recepta online może dotyczyć różnych typów leków, zależnie od potrzeb pacjenta. Najczęściej w ten sposób przepisywane są leki zażywane przez pacjenta stale albo też leki wymagające szybkiego wykupienia. Ponadto wystawianie recepty online jest bardzo częste w przypadku schorzeń bardziej wstydliwych, kiedy pacjent woli nie udawać się do lekarza osobiście.

Wśród najczęściej przepisywanych leków online znajdują się:

  • Środki antykoncepcyjne
  • Antykoncepcja awaryjna
  • Leki na choroby przewlekłe
  • Leki na infekcje bakteryjne, grzybicze
  • Leki na zaburzenia erekcji

Oczywiście, lekarz może także wystawić receptę za pośrednictwem internetu na innego rodzaju leki, które potrzebne są pacjentowi.

Jak przebiega proces uzyskania recepty przez internet?

Prywatne wystawianie recepty online polega na skontaktowaniu się z lekarzem za pośrednictwem internetu. Najczęściej należy wypisać specjalny formularz zawierający ankietę z pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia. Następnie lekarz może od razu wypisać receptę lub też zaprosić pacjenta na konsultację medyczną online, zależnie od procedur w przychodni.

Koszt uzyskania recepty za pośrednictwem internetu wynosi od około 60 do 100 złotych w zależności od wybranej placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj