Jak nosić szpilki
Jak nosić szpilki

Szpilki dodają kobiecie seksapilu. Wyszczuplają sylwetkę, a nogi wyglądają w nich dłuższe i mimo woli chodzisz prosto i z gracją. Tylko jak chodzić na szpilkach, aby było Ci wygodnie?

Od czego zacząć?

Zaczynając przygodę z noszeniem szpilek warto na wybrać niższy obcas. Zaczynanie nauki chodzenia od obcasów conajmniej 10 cm zapewne okaże się błędem, a napewno nauczysz się nieprawidłowego wzorca chodzenia. Dopiero w miarę praktyki na niższych obcasach warto rozważyć zakup szpilek z dłuższym obcasem. Przygodę z obcasami zacznij w sklepie z dużo liczbą butów do wyboru i przymierzaj wszystko co się da :). Mierz wszystkie buty na wyższym obcasie i porównuj ich wygodę oraz ich dopasowanie do stopy. Na początek warto rozważyć zakup szerszego obcasa. W każdym razie, pierwsze buty na obcasie warto wybrać niewysokie i wygodne, aby sprawnie nauczyć się chodzić, przyswoić poprawny wzorzec chodzenia i czerpać z tego przyjemność.

Jak chodzić na szpilkach: następne kroki?

Kolejnym krokiem w nauce chodzenia na obcasie powinien być trening chodzenia na cieńszym, ale nie dłuższym, obcasie. Można wybrać w tym celu na przykład sandałki na cienkiej i nie wysokiej szpilce. Gdy chodzenie w nich nie sprawia Ci trudności możesz przejść na wyższy poziom trudności i zakupić szpilki na wyższym obcasie.

Jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach, aby włożyć dziesięciocentymetrowe szpilki to naucz się chodzić w butach o wyższym, ale grubszym obcasie, np. na słupku. To ostatnimi czasy bardzo modny rodzaj butów.

Po takich przygotowaniach możesz już włożyć swoje wymażone szpilki na wysokim obcasie. Pamiętaj o kilku zasadach doboru i noszenia tych butów:

  • pięta powinna być całkowicie przytwierdzona do podeszwy,
  • dla większego komfortu stopy możesz włożyć do buta miękką podkładkę, która zmniejszy nacisk i dyskomfort,
  • szpilki powyżej 10 centymetrów nie nadają się do codziennego chodzenia. Prezentują się pięknie, ale są to buty na krótkie wyjścia.

Jeżeli podczas chodzenia w szpilkach po pewnym czasie odczuwasz ból, to zrób przerwę. Usiądź, jeżeli masz taką możliwość i podnieś palce stóp do góry, tak jakbyś chciała je zadrzeć w górę. Następnie wróć do normalnej pozycji i powtarzaj to ćwiczenie kilkukrotnie. Ale, jeżeli nie wróciłaś jeszcze do domu lub nie masz butów na zmianę, nie zdejmuj szpilek, ponieważ nogi mogą spuchnąć i będziesz miała duży problem z założeniem ich ponownie.

Jak chodzić na szpilkach: Ćwicz regularnie

Jeżeli chcesz osiągnąć perfekcję w chodzeniu na szpilkach musisz się uzbroić w cierpliwość i ćwiczyć codziennie. Oglądaj się w lustrze, czy nie popełniasz błędów. Warto również zadbać o wzmocnienie mięśni nóg.

Zobacz, czy radzisz sobie z takimi czynnościami, jak:

  • obroty, zatrzymywanie się, odwracanie, siadanie, wejście i zejście po schodach,
  • przejście się po różnych, nierównych powierzchniach, jakie możesz spotkać na zewnątrz, np. miękkie podłoże, żwir, kostka brukowa,
  • taniec – włącz swoją ulubioną piosenkę i spróbuj zatańczyć w szpilkach.

Jeżeli opanowałaś już sztukę chodzenia w szpilkach i wszystkie powyższe zadania są dla ciebie pestką, to gratulujemy. Jeżeli jeszcze masz problemy, możesz poćwiczyć idąc na zakupy do supermarketu i dla równowago trzymać się wózka. Powodzenia!

Dowiedz się jak skutecznie pobyć się zapachu z butów >>

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię