Jeśli szukałaś naturalnych składników, które mogłabyś włączyć do codziennej pielęgnacji skóry, zwróć uwagę na oczar wirginijski. Zmniejsza pory i łagodzi stany zapalne. Dlatego znajdziesz go w wielu kosmetykach. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Zawiera garbniki, czyli naturalne związki o działaniu ściągającym. Leczy wiele dolegliwości, takich jak trądzik, siniaki, oparzenia, hemoroidy, ukąszenia owadów, swędzenie i żylaki.

Oczar wirginijski- co to jest?

Oczar wirginijski to roślina przypominająca drzewo. Pochodzi z Ameryki Północnej i niektórych regionów Azji. Liście, kora i gałązki są powszechnie używane do wytwarzania kosmetyków. Płyn jest ekstrahowany z rośliny. Następnie destyluje się go z suszonych liści, kory i gałązek. Zwykle miesza się go z alkoholem i wodą oczyszczoną. Można go również łączyć z innymi składnikami pielęgnacyjnymi, takimi jak aloes i woda różana. Dostępne są również bezalkoholowe preparaty wodne z oczaru wirginijskiego oraz balsamy, kremy i maści.

Ogólnie oczar wirginijski nie powoduje skutków ubocznych, chyba że jesteś uczulony. Działa kojąco na skórę. Możesz stosować go codziennie, rano i wieczorem. Kontroluje wydzielanie sebum. Minimalizuje widoczność porów i chroni przed przedwczesnym starzeniem. Ogólnie można go stosować na wszystkie rodzaje skóry, ale najlepsze efekty przynosi w przypadku skóry tłustej i skłonnej do trądziku. 

Jak wybrać najlepszy kosmetyk z oczarem wirginijskim?

Wspomniana roślina jest zwykle ekstrahowana alkoholem, by uzyskać ściągający tonik. Jeżeli będzie go jednak zbyt dużo, wysusza lub zaburza barierę ochronną skóry. Dlatego szukaj produktów bezalkoholowych. Najlepiej, by zawierały składniki nawilżające, takie jak aloes lub kwas hialuronowy.

Aby uniknąć niepożądanej reakcji, zawsze przeczytaj etykietę. Upewnij się, że dany produkt nie zawiera żadnych składników, na które jesteś wrażliwy lub bezpośrednio uczulony. Jeśli nie masz pewności, najpierw przetestuj kosmetyk na małym, niewidocznym miejscu, np. na ramieniu. Poczekaj 24 godziny. Jeżeli nie wystąpią niepożądane objawy, możesz stosować go na twarz.

Oczar wirginijski jest niezwykle bogaty w przeciwutleniacze. Dodatkowo zawiera garbniki, dzięki czemu działa jako naturalny środek ściągający. Znajdziesz go w wielu tonikach i produktach matujących.

Skutki uboczne

Oczar wirginijski może podrażniać wrażliwą skórę, dlatego należy zachować ostrożność, włączając go do codziennej pielęgnacji. Pamiętaj, by zachować umiar. Zbyt częste stosowanie może wywołać niepożądane reakcje, takie jak wysuszenie skóry, czy uszkodzenie bariery ochronnej. 

Najlepiej sprawdzi się jako tonik. Umyj i spłucz twarz delikatnym żelem. Następnie dodaj kilka kropli oczaru wirginijskiego na wacika i przemyj twarz. Nie musisz go spłukiwać. Na koniec nałóż krem nawilżający do twarzy. Jeśli pojawi się reakcja alergiczna, przerwij stosowanie i skontaktuj się z dermatologiem.

Używaj go tylko miejscowo, a nie doustnie. Pamiętaj, by nigdy go nie jeść. Raporty toksykologiczne pokazują, że lotny olejek zawiera substancję rakotwórczą, safrol. Zawsze czytaj etykietę, a jeśli masz jakieś wątpliwości, porozmawiaj z farmaceutą lub lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj