Problem brzydkiego zapachu z butów jest dość wstydliwy. Kto bowiem czuje się komfortowo kiedy zdejmując obuwie powala wszystkich znajomych wokół przykrym zapachem. Nie jest to przyjemne ani dla nas ani dla otoczenia. Jak wiec walczyć z odorem i mocno pocącymi się stopami, za chwilę odpowiemy na to pytanie.

Brzydki zapach z butów to tylko czubek wielkiej góry lodowej. Dyskomfort jaki przy tym odczuwamy jest tak wielki iż staramy się butów nie zdejmować w żadnym przypadku chyba, że jest to już nasz dom. Problem nie leży w tym, że jesteśmy brudasami. Możemy być najbardziej pedantyczną osobą w grupie, a i tak problem brzydkiego zapachu z butów dotyczyć może właśnie nas. Przyczyna leży w nadmiernej potliwość naszych stóp. Teraz na rynku pojawia się coraz więcej proszków których zadaniem jest powstrzymywanie potu. Jest to jednak wyjście dość radykalne, kto bowiem chce truć się od razu pigułkami.

Załóżmy od razu, że dbamy o naszą higienę. Myjemy stopy rano oraz wieczorem. To jednak nie wystarcza. Musimy pamiętać o ich dokładnym wycieraniu, szczególnie miejsc między palcami. Drugim etapem jest używanie odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji stóp. Do wyboru mamy zasypki, spreje oraz kremy specjalnie przeznaczone dla stóp pocących się. Jeżeli zapach jest wyjątkowo przykry warto zainteresować się wizytą u lekarza czy nie doskwiera nam grzybica. Czas na wybór skarpetek i rajstop, to na co zwrócić musimy szczególną u wagę to materiał z którego zostały wykonane. Bawełna to coś na czym powinno nam zależeć, przepuszcza ona dużo powietrza dzięki czemu nasze stopy mogą oddychać bez problemów. Co do butów oczywiście skórzane będą najlepsze jako, że i ten materiał przepuszcza sporo powietrza. Warto też zainteresować się naszą dietą jeśli przykry zapach nadal nam przeszkadza. Unikajmy kawy, cukru oraz soli i pijmy co najmniej 2 litry wody dziennie.

Przyjrzyjmy się teraz samym butom. Doskonale znamy to uczucie kiedy nasze buty śmierdzą już tak bardzo iż musimy je wymienić. Nie dość, że krępuje nas zapach, nie ściągamy butów publicznie to jeszcze musimy płacić za nowe obuwie. Warto więc zadbać o buty w których chodzimy. Nie mówimy tu o sprejach i impregnatach do pielęgnacji ale o wnętrze obuwia. Dobrym wyjściem jest zakupienie wkładek antypodowych które należy wymieniać co kilka tygodni. Innym sposobem jest wsypywanie kwasu borowego lub mąki ziemniaczanej z sodą do wnętrza butów i wystawianie ich na całą noc na balkon. Użyć możemy też granulowanej herbaty czy plasterków cytryny, również pozostawiając je na całą noc. Ładny zapach nadaje też wacik nasączony kroplami miętowymi który należy umieścić w bucie na całą noc. Do szafki z obuwiem włożyć możemy węgiel lub saszetki zapachowe które nie tylko eliminują brzydki zapach ale i same ładnie pachną.

Czytaj również: Nadpotliwość stóp. Skuteczne sposoby na potliwe stopy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj