Jednym z akcesoriów stosowanych przez stylistki jest frezarka do paznokci. To niezwykle przydatne narzędzie. Można go wykorzystać nie tylko do usunięcia lakieru, przycinania i wygładzania grzbietu paznokci, ale również do kształtowania akrylowej warstwy. Można go też śmiało zastosować do czyszczenia pod wolnym brzegiem paznokcia. Jak widzisz, frezarka jest niezwykle wszechstronna.

Jakie są zalety elektrycznej frezarki do paznokci?

Przede wszystkim elektryczna frezarka jest bezpieczna. Dzięki niej wystarczy delikatnie wypolerować paznokcie. Stylistka nie musi już używać produktów zawierających substancje chemiczne. Dlatego nie musisz się martwić, że uszkodzi Ci paznokcie.

Usunięcie lakieru tradycyjnymi metodami może zająć nawet 30 minut. Na szczęście frezarka skraca proces do zaledwie kilku minut. Dzięki temu zarówno stylistka, jak i klientka poczują się komfortowo. Tego typu urządzenie poprawia też wydajność pracy. Można go wykorzystać nie tylko do modelowania i polerowania paznokci, ale również do usunięcia skórek i modzeli. Na rynku znajdziesz zarówno elektryczne, jak i akumulatorowe frezarki. Wybierz taką, która będzie pasować do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając frezarkę do paznokci?

Pierwszą rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę, jest prędkość wyrażona w RPM (obroty na minutę). Zastosuj wysoką prędkość do skracania końcówek, średniej do wygładzania warstwy akrylowej, a najniższej (15 tysięcy obr./min) do pracy na naturalnej płytce.

Wyjmij urządzenie z pudełka i przetestuj jedno z frezów. Sprawdź, czy obraca się równomiernie.

Niektóre frezarki mają pokrętło. Dzięki temu możesz regulować prędkość. Z drugiej strony może przeszkadzać Ci w pracy, ponieważ musisz go ciągle ustawiać, odkładając frez. Większość stylistek woli pedał nożny do regulacji prędkości. Jest szybszy i łatwiejszy w obsłudze. Zwróć też uwagę na rodzaj kabla.

Zwinięty sznurek może się zaplątać w inne narzędzia na stole do manicure. Prosty sznur mniej przeszkadza w pracy. 

Wybierz maszynę o niskim poziomie wibracji.

Frezarki będziesz używać przez dłuższy czas, na wszystkich paznokciach u rąk i nóg. Dlatego powinnaś mieć pewność, że frez się obróci i nie wibruje podczas stosowania. Pamiętaj, że wibracje mogą nie tylko uszkodzić paznokcie, ale również nadgarstek, w którym trzymasz frez.

Jeśli zamierzasz regularnie używasz frezarki, koniecznie zwróć uwagę na modele lepszej jakości. Co prawda kosztują więcej, ale na dłuższą metę możesz sporo zaoszczędzić. Zobacz, czy urządzenie uwzględnia standardowe rozmiary frezów. Powinno przenosić wystarczającą moc, by umożliwić długotrwałe użytkowanie. Sprawdź, czy jest objęte gwarancją.

Zestaw frezów

Frezy z węglików spiekanych są trwalsze niż diamentowe lub syntetyczne diamentowe. Pamiętaj, by wymieniać je co 9-12 miesiące. Chociaż ta częstotliwość jest uzależniona od stopnia zużycia. Pył z usuwanego lakieru to w rzeczywistości małe wióry.

Dużą popularnością cieszą się też diamentowe frezy. Kosztują mniej więcej tyle samo, ale należy je wymieniać co 3-12 miesiące. Mają tendencję do łatwiejszego zbierania lakieru. Dlatego powinnaś czyścić je regularnie szczotką i acetonem. Zachowują się, jak zwykły pilnik. Pył przypomina drobny proszek. 

Zobacz: jak malować paznokcie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj