Na pewno gdzieś już to słyszałaś: dłonie to wizytówka każdej kobiety. A jeżeli dłonie to i paznokcie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawcy często patrzą na wygląd dłoni i paznokci. W życiu codziennym piękne paznokcie to też powód do dumy. Nie wiesz jak o nie zadbać i jak malować paznokcie? Przeczytaj poradnik.

Najpierw pielęgnacja

Aby pięknie pomalować paznokcie i zrobić ładny manicure musisz zadbać o wygląd dłoni i paznokci. Zacznij od peelingu dłoni. Następnie przygotuj żel do odsuwania skórek i drewniany patyczek. Żel nałóż na skórki i poczekaj około 3 minut, aż preparat wsiąknie. Weź drewnianą szpatułkę i odsuń nim skórki. Jeżeli potrafisz i jest taka potrzeba możesz je wyciąć cążkami.

Teraz powinnaś wziąć do ręki pilnik do paznokci (o gradacji 240/280, bo taki pilnik jest przeznaczony do naturalnej płytki paznokcia). Paznokcie powinnaś piłować trzymając się kilku zasad:

  • wszystkie powinny być tej samej długości;
  • paznokcie muszą mięć taki sam kształt. Masz do wyboru kształt kwadratowy lub migdałek;
  • paznokcie piłujemy tylko w jedna stronę, aby zapobiec urazom mechanicznym płytki paznokcia i rozdwajaniu się jej.

Aby ostatecznie przygotować paznokcie do malowania, musimy wziąć bloczek polerski (o gradacji 400) i wygładzić płytkę paznokcia poprzez pocieranie jej bloczkiem. Każdy paznokieć ma być matowy i nie błyszczeć.

Następnie weź wacik i wytrzyj płytkę paznokcia z pyłu.

Zobacz również: Jak zrobić piękne paznokcie ombre? Sprawdzone metody redakcji

Jak malować paznokcie kolorem?

Gdy mamy przygotowane już paznokcie wybieramy kolor, którym chcemy je pomalować. Może to być kila kolorów. Jeżeli chcesz możesz pomalować paznokieć na palcu serdecznym na inny kolor. Możesz śmiało eksperymentować. Oprócz lakieru potrzebujesz jeszcze bazy pod lakier (jeżeli jej nie masz to może być bezbarwna odżywka) i top coatu, czyli lakieru nawierzchniowego. Przedłuża on trwałość całego manicure i nadaje niepowtarzalny blask paznokciom. Możesz też wybrać top coat matowy, jeżeli chcesz uzyskać efekt matowych paznokci.

Teraz musimy nałożyć na paznokcie bazę pod lakier. Nakłada się ją po to, aby lakier nie pozostawił na paznokciach żółtych plam i przebarwień. Nakładamy go jedną cienką warstwę.

Po wyschnięciu bazy nakładamy pierwszą warstwę lakieru. Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • uważaj, aby lakier nie wylał się na skórki, jeśli tak się stanie weź specjalny korektor do lakieru i je oczyść;
  • lakier nakładaj na paznokieć stawiając najpierw kropkę u nasady paznokcia, a następnie przeciągnij ją pędzelkiem po bokach paznokcia i przez jego środek (w trzech ruchach);
  • gdy przypadkiem pomalujesz lakierem palec zmyj zbędny lakier zmywaczem.

Gdy pierwsza warstwa lakieru już wyschnie możesz nakładać drugą warstwę w ten sam sposób, jak wcześniej. Pozostaw go do wyschnięcia.

Teraz nałóż na paznokcie top coat, czyli lakier nawierzchniowy. Taki manicure musi schnąć przynajmniej 15 minut, więc warto, abyś uważała na swoje paznokcie w tym czasie. Możesz też użyć sprayu, który przyspiesza wysuszenie lakieru. Na skórki nałóż oliwkę a dłonie posmaruj ulubionym kremem.

Gotowe!

Czytaj również: Manicure hybrydowy w domu – zrób to sama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj