Bujne, lśniące i zdrowo wyglądające włosy to niewątpliwy atut, który doskonale podkreśla zarówno kobiecą, jak i męską urodę. Jednak nie wszyscy mogą poszczycić się naturalnie piękną fryzurą. Jak dbać o włosy, by stały się gęste, mocne i pełne blasku?

  1. Poznaj swoje włosy
  2. Jak dbać o włosy ze specjalnymi potrzebami?
  3. Kosmetyki pielęgnacyjne
  4. Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Poznaj swoje włosy

Każdy rodzaj włosów wymaga nieco innego rodzaju opieki. Najbardziej podstawowy podział, który często można napotkać na opakowaniach kosmetyków pielęgnacyjnych lub w poradnikach, wyróżnia włosy suche, normalne i przetłuszczające się. Szampony i odżywki do poszczególnych rodzajów włosów różnią się składem i proporcjami użytych substancji, dlatego warto wybierać produkty, które są dopasowane do potrzeb twojej fryzury. Niekiedy można również napotkać podział kosmetyków na przeznaczone do włosów kręconych i prostych oraz różnych kolorów włosa – takie produkty pomagają podkreślić naturalne zalety fryzury.

Jak dbać o włosy ze specjalnymi potrzebami?

Niektóre osoby potrzebują szczególnej pielęgnacji włosów. Jeżeli występują problemy z łupieżem, nadmierną wrażliwością skóry głowy lub nawracającymi reakcjami alergicznymi, należy sięgnąć po specjalistyczne produkty, które pomogą pozbyć się kłopotów. W razie nieustąpienia objawów warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Specjalne wymagania mają również włosy farbowane lub po zabiegu trwałej ondulacji – mają one skłonności do przesuszania się i rozdwajających końcówek, dlatego w tym przypadku warto sięgnąć po nawilżające i natłuszczające olejki pielęgnacyjne.

Zobacz również: Siwe włosy – Jak dbać o siwe włosy aby były piękne i zdrowe?

Kosmetyki pielęgnacyjne na piękne włosy

Podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym powinien być dobrej jakości szampon, dopasowany do typu włosów. Jeżeli włosy są mocno przesuszone, warto spróbować rzadszego mycia (na przykład raz na dwa dni zamiast codziennie). Oprócz tego można stosować specjalne odżywki, maski i olejki, które pomagają odżywić i nawilżyć włosy, a także zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie ultrafioletowe, gorące powietrze z suszarki czy częste korzystanie z prostownicy lub lokówki. Dobrym sposobem jest również stosowanie naturalnych wcierek i maseczek – są one szczególnie skuteczne, jeżeli borykasz się z problemem osłabionych lub wypadających włosów. Wiedząc jak dbać o włosy twojego typu, możesz pozbyć się dotychczasowych kłopotów z fryzurą i z wyprzedzeniem zapobiec pojawieniu się nowych.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Jeżeli nie satysfakcjonują cię efekty, które można uzyskać przy pomocy kosmetyków pielęgnacyjnych, możesz zdecydować się na zabieg u kosmetyczki lub chirurga medycyny estetycznej. Możliwe jest przedłużanie i zagęszczanie włosów, a także korekcja linii włosów i wiele innych zabiegów.

Czytaj więcej: Jak dbać o włosy? Praktyczne porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj